Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosy i podkaszarki

( ilość produktów: 17 )

Kosy i podkaszarki AL-KO

Kropką nad i wypielęgnowanego trawnika jest idealnie podcięta trawa w miejscach trudno dostępnych. Kosiarka nie poradzi sobie z trawą przy rabatach, drzewach, ścianach, płotach czy pod meblami ogrodowymi, dlatego w naszym sklepie zaopatrzysz się w dobrą kosę lub podkaszarkę marki AL-KO.

Kosy spalinowe i podkaszarki AL-KO — niezawodność na lata

Kosy i podkaszarki to urządzenia wielozadaniowe, z którymi zadbasz o odpowiednie wykończenie wizualne ogrodu. Poradzą sobie ze ścinaniem wysokich traw i zarośli oraz trawy przy obrzeżach rabat, czyli wszędzie tam, gdzie nie dostanie się kosiarka. Można je wyposażyć w żyłkę nylonową lub noże tnące, w zależności od przeznaczenia. Mocniejszymi modelami można wykosić nawet młode drzewka. Marka AL-KO wyróżnia się metalowymi nożami i nasadkami szpuli nici najwyższej jakości. Ergonomiczny, wygodny uchwyt sprawia, że masz ciągłą kontrolę nad pracą urządzenia. Niektóre modele mają funkcję złożenia w pół, więc łatwo je przechowywać.

Kosy spalinowe AL-KO — najważniejsze korzyści

Kosy spalinowe firmy AL-KO są używane nie tylko w przydomowych ogródkach, a również przez architektów krajobrazu i właścicieli parków. Wyróżniają się:

  • swobodną pracą,
  • mocnymi silnikami,
  • wytrzymałością,
  • ergonomią.

Z wykaszarką AL-KO swobodnie usuniesz trawę z trudno dostępnych miejsc. Jest doskonała do pracy blisko krawędzi rabaty. Duża moc silnika o wysokim momencie obrotowym od 25 ccm do 54 ccm pozwoli Ci pracować w każdym obszarze, a z dużymi zbiornikami na paliwo nie będziesz musiał robić częstych przerw. Tym bardziej że zastosowane systemy uchwytów i pasów nośnych powodują, że szybko się nie zmęczysz.

Podkaszarki AL-KO — idealne do obrzeży

Podkaszarki AL-KO dzięki indywidualnej regulacji nachylenia głowicy żyłkowej, która odchyla się w każdym kierunku, doskonale radzą sobie z przycinaniem trawy w trudno dostępnych miejscach. Niewielkie rozmiary i mała waga sprawiają, że każdy może bez wysiłku z nich korzystać. Podkaszarki AL-KO to idealne rozwiązanie dla osób posiadających ogrody, w których jest sporo obrzeży i zakręcanych ścieżek, umiejscowionych na reprezentacyjnych trawnikach.

Podkaszarka czy kosa AL-KO — co wybrać?

Podkaszarki od kos różnią się przede wszystkim mocą silnika, dlatego dokonując wyboru, warto zastanowić się, jaki obszar i rodzaj powierzchni będziesz kosił. Jeśli potrzebujesz urządzenia wyłącznie do podkaszania trawy, w miejscach, gdzie nie jesteś w stanie dotrzeć kosiarką, wybierz podkaszarkę. Jeśli jednak kosisz również zarośla, wysokie, twarde trawy czy łąki lub Twój ogród jest bardzo duży, wtedy lepszym wyborem będzie silniejsza kosa. Dodatkowo kosy AL-KO posiadają napęd spalinowy, dzięki czemu nie ogranicza Cię kabel ani wytrzymałość baterii. Preferujesz bardziej ekologiczne rozwiązanie? Możesz zdecydować się na kosę akumulatorową, a podkaszarkę AL-KO kupisz w wersji akumulatorowej lub elektrycznej. Jeśli potrzebujesz urządzenia wielozadaniowego, warto wybrać kosę multitool, która w zestawie ma dodatkowo okrzesywarkę i nożyce do żywopłotu. Z takim sprzętem Twój trawnik będzie najlepszą wizytówką ogrodu.

pixel