Darmowa dostawa od 499,00 zł

Niezbędne narzędzia do pielęgnacji ogrodu

2023-04-25
Niezbędne narzędzia do pielęgnacji ogrodu

W jakie narzędzia warto zainwestować, aby zadbać o swój ogród

Odpowiednia pielęgnacja zieleni to gwarancja pięknego i zadbanego ogrodu. Koszenie trawnika, przycinanie roślin czy systematyczne nawożenie i nawadnianie to tylko z kilka podstawowych czynności pielęgnacyjnych ogrodowej przestrzeni. W wykonywaniu niezbędnych prac pomogą nam odpowiednie narzędzia, z którymi skutecznie zadbamy o przydomową zieleń. Który sprzęt powinien znaleźć się w naszym ogrodowym niezbędniku?

Narzędzia do pielęgnacji roślin

Aby rosnące w naszym ogrodzie kwiaty, drzewa i krzewy były bujne i zielone, musimy poświęcić im wystarczającą ilość uwagi. Wiosenne przycinanie gałązek czy modelowanie roślin sprawi, że będą dobrze rosły, a nasz ogród nabierze estetycznego wyglądu. Z tego względu warto mieć pod ręką sekator. Z modelem jednoręcznym usuniesz wszystkie drobne pędy i gałązki, natomiast sekator dwuręczny o przedłużonej rączce posłuży Ci do cięcia grubych gałęzi.

Przydatne w pielęgnacji ogrodowej zieleni są również nożyce do żywopłotu, z pomocą których nie tylko przytniesz drzewa i krzewy o przeróżnej wielkości, ale i uformujesz dowolne kształty. W zależności od potrzeb możesz postawić na model spalinowy, elektryczny lub akumulatorowy. Wśród niezbędnych narzędzi nie może również zabraknąć szpadla lub łopatki ogrodowej, które przydadzą się w sadzeniu i przesadzaniu roślin.

Jakie narzędzia do pielęgnacji trawnika?

Gesty i zielony trawnik to marzenie każdego ogrodnika. Odpowiednie narzędzia pomogą Ci o niego odpowiednio zadbać. Grabie, z którymi zagrabisz suche liście i wyczeszesz resztki roślin, stanowią obowiązkowy element ogrodowego przybornika. Jeśli jesteś posiadaczem dużego ogrodu, ręczne grabienie może pochłonąć sporo czasu i jeszcze więcej wysiłku. W takim wypadku dmuchawa lub odkurzacz do liści będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. 

Rosnący trawnik należy regularnie przycinać, dlatego kosiarka to sprzęt, bez którego nie sposób jest się obejść w ogrodzie. Szeroka oferta tych urządzeń sprawia, że do wyboru mamy zarówno modele ręczne, jak i kosiarki zasilane spalinowo, elektrycznie, akumulatorowo. Pełną wygodę i wydajność zapewnią nam natomiast traktorki ogrodowe i roboty koszące.

Narzędzia do pielęgnacji gleby

Starannie wypielęgnowana ziemia stanowi podstawę do wzrostu roślin i gęstego trawnika. Glebogryzarka pozwoli nam skopać i spulchnić ziemię zarówno w ogródku warzywnym, jak i ogrodzie ozdobnym, przygotowując grunt pod rabaty kwiatowe lub zasianie trawy. Wertykulator i aerator to z kolei sprzęt, który dzięki funkcji spulchniania i napowietrzania pomoże w usunięciu obumarłych części roślin z trawnika oraz wzmocni przepływ powietrza, wody i składników odżywczych w glebie.

Narzędzia przydatne w pieleniu ogrodu

Usuwanie chwastów z ogrodowego trawnika, klomb kwiatowych czy rabat warzywnych należy do regularnych prac pielęgnacyjnych. Niezbędnym narzędziem używanym do pielenia ogrodu jest motyka lub graca. Wycinaki i wyrywacze do chwastów to z kolei sprzęt, z którym szybko i łatwo pozbędziemy się niechcianych roślin z trawnika.

Narzędzia do nawadniania

Nie należy zapominać o regularnym podlewaniu ogrodu szczególnie w sezonie letnim. Konewka pomoże w dostarczeniu odpowiedniej ilości wody roślinom, a jeśli chcemy zadbać o nawodnienie większej powierzchni, takiej jak trawnik czy ogródek z uprawami, dużo lepszym rozwiązaniem będzie wąż ogrodowy lub pistolet zraszający.

Starannie utrzymana zieleń jest dumą dla każdego właściciela ogrodu. Oferta sklepu TOMEX to szeroki wybór nowoczesnych narzędzi niezbędnych do skutecznej pielęgnacji przestrzeni ogrodowej. Znajdziesz u nas kosy, sekatory, szpadle, motyki, kosiarki, nożyce do żywopłotu i wiele innych. Sprawdź i skompletuj swój ogrodowy zestaw narzędzi!

pixel