Darmowa dostawa od 499,00 zł

Frezarki

( ilość produktów: 5 )

Frezarki: Wybór i zastosowanie – Kluczowe informację dla profesjonalistów i amatorów

Frezarka jest to specjalna maszyna, której głównym zadaniem jest obróbka skrawaniem płaszczyzn różnego typu.  Frezarki wykorzystuje się zarówno do powierzchni płaskich jak i do różnego typu elementów kształtowych takich jak zębate koła, gwinty, rowki etc. Do obróbki frezarką wykorzystuje się frez, który wykonuje ruchy obrotowe w celu obróbki danego materiału. Frezarki dzielimy na różne rodzaje.

Rodzaje frezarek ze względu na wrzeciono

Frezarki górnowrzecionowe – czyli urządzenia posiadające wrzeciono powyżej linii stołu. Jest to narzędzie, które zwykle poleca się początkującym, ze względu na wysokie bezpieczeństwo pracy.

Frezarki równowrzecionowe – czyli maszyny, których wrzeciono umiejscowione jest na równi ze stołem.

Frezarki dolnowrzecionowe – maszyny, których wrzeciono umieszczone jest poniżej linii stołu. Ten typ frezarki polecamy profesjonalistom, ponieważ ze względu na specyficzne umiejscowienie wrzeciona, praca z tym urządzeniem jest relatywnie trudna.

Wybierając frezarkę idealną dla siebie, musimy również zwrócić uwagę na zastosowanie. Pod tym kątem, frezarki dzielimy się na dwa typy.

Zastosowania frezarek

Frezarki nutowe – które pozwalają na wykonywanie rowków i wpustów w obrabianym materiale;

Frezarki krawędziowe – które jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są głównie do frezowania krawędzi;

Wybierając frezarkę, musimy również wziąć pod uwagę jej parametry, decydując się jednocześnie na taką maszynę, która spełni wszystkie nasze wymagania w zakresie obróbki metali. Parametry, które są ważne przy kupnie optymalnej frezarki.

Kluczowe parametry przy wyborze frezarki

Moc – im większa tym lepiej. Mocne frezarki z natury są droższe, jednak taki zakup jest niezbędny jedynie w sytuacji, kiedy musimy obrabiać bardzo grube materiały. W każdym innym przypadku z powodzeniem wystarczy nam słabszy model. Pamiętaj również o tym, żeby moc frezarki zawsze dopasowywać do zakresu wykonywanej przez ciebie pracy.

Jakość łożysk – która w sposób pośredni wpływa na żywotność maszyny. Oczywiście im lepsze łożyska, tym dany model frezarki będzie droższy, jednak należy pamiętać o tym, że jest to narzędzie na którym nie warto oszczędzać.

Prędkość obrotu oraz długość skoku – parametr, który wpływa na jakość oraz precyzję obróbki skrawaniem.

System regulacji i stabilizacji – wybierając frezarkę warto wziąć pod uwagę czy wyposażona jest ona w odpowiednią regulację, która znacznie zwiększa komfort oraz precyzję wykonywanej pracy.

Szeroka oferta frezarek w naszym sklepie

Jeżeli weźmiesz pod uwagę wszystkie wyżej wymienione parametry, to będziesz w stanie kupić idealną frezarkę, która poradzi sobie z każdym wyznaczonym przez Ciebie zadaniem. Zapraszamy cię również do zapoznania się z naszą szeroką ofertą frezarek renomowanych firm. Oferujemy wysokiej jakości frezarki różnego typu pochodzące od takich producentów jak Milwaukee czy Cedrus. Dobra frezarka będzie Ci wiernie służyć przez wiele długich lat. Ponadto wszystkie oferowane przez nas maszyny i narzędzia posiadają również gwarancje. Nie musisz więc się martwić o to co się stanie, gdy nagle odmówią ci posłuszeństwa.

pixel