Darmowa dostawa od 499,00 zł

Prace ziemne

( ilość produktów: 27 )

Prace ziemne wokół domu i w ogrodzie

Niezależnie od tego, czy właśnie planujesz budowę domu, prace na działce czy wiosenne przekopywanie ogródka odpowiednie narzędzia będą stanowić nieodzowną pomoc. Glebogryzarka, świder do gleby czy koparka łańcuchowa to urządzenia, które skutecznie ułatwią wykonywane zadań w przydomowej zielonej przestrzeni i nie tylko. Który sprzęt przyda się do poszczególnych prac ziemnych i dlaczego warto go mieć w swoim ogrodniczym ekwipunku?

Prace ziemne niezbędne w każdym ogrodzie

Zdecydowana większość prac ziemnych czeka nas w ogrodzie. Przygotowywanie gleby pod zasianie nowego trawnika, zakładanie rabat kwiatowych czy sadzenie roślin to typowe czynności, które mają za zadanie odświeżyć i upiększyć przestrzeń ogrodową. Wiosna i jesień to również okres wzmożonych prac w ogródku warzywnym. Musimy zadbać o odpowiednie spulchnienie i napowietrzenie ziemi pod uprawę warzyw oraz jej prawidłowe użyźnienie po zebraniu plonów.

Niezawodnym narzędziem we wszystkich tych zadaniach będzie glebogryzarka, z którą przekopywanie i spulchnianie podłoża staje się dwa razy bardziej wydajne. W ofercie TOMEX znajdziesz szeroki wybór modeli spalinowych, elektrycznych i akumulatorowych, dzięki czemu dobierzesz sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i zapomnisz o ręcznym przekopywaniu ogrodu.

Koparka łańcuchowa do wykopów

Jeśli planujesz wykonać wykopy pod instalację elektryczną lub system nawadniania, skorzystaj z koparki łańcuchowej. To kompaktowe urządzenie, które pozwala na pracę w miejscach trudnodostępnych dla większości standardowych koparek. Dzięki niej bez problemu wykonasz dokładne wykopy w pobliżu ogrodzenia lub innej architektury ogrodowej.

Używając koparki łańcuchowej, nie musisz martwić się o trawnik – jej działanie i budowa ogranicza zniszczenia gruntu do minimum. Większość modeli wyposażona jest w funkcję regulacji, dzięki czemu możesz robić wykopy na wybranej przez siebie głębokości. Koparka łańcuchowa to idealne rozwiązanie, które umożliwi Ci kopanie wąskich rowów, np. pod nawodnienie.

Świdry glebowe do zadań specjalnych

Świdry glebowe to urządzenia, które znajdą szereg zastosowań w ogrodnictwie, jak również przy budowie lub pracach rolniczych. Spalinowe i elektryczne modele tej maszyny pozwalają na szybkie i niewymagające dużego wysiłku wykonanie nawierceń w glebie. Z użyciem świdra glebowego możesz wywiercić otwory pod słupki ogrodzeniowe oraz wykonać sadownicze nasadzenia drzewek owocowych lub winorośli.

Prace ziemne przy zakładaniu ogrodu

Zakładanie ogrodu to długi i wymagający proces. Przed zasianiem trawnika i zasadzeniem roślin warto wykonać szereg prac przygotowawczych w zakresie prac ziemnych. Właściwe przygotowanie i ukształtowanie terenu to podstawa do stworzenia zadbanego i estetycznie wyglądającego ogrodu. Glebogryzarka pozwoli Ci skopać glebę, którą następnie będzie można z łatwością odpowiednio wyrównać i wymodelować. Z jej pomocą usuniesz również korzenie ukryte w ziemi. Świder glebowy sprawdzi się za to przy zakładaniu ogrodzenia i sadzeniu roślin.

Prace ziemne towarzyszą utrzymywaniu niemal każdej zielonej przestrzeni. Warto skorzystać z profesjonalnego sprzętu, który pomoże Ci zaoszczędzić czas i wysiłek. Sprawdź ofertę maszyn i narzędzi TOMEX, z którymi sadzenie roślin czy przekopywanie ogródka stanie się proste i przyjemne.

pixel