Darmowa dostawa od 499,00 zł

Wiertarko-wkrętarki

( ilość produktów: 80 )

Wiertarko-wkrętarki niezastąpione w pracy majsterkowicza

Niezbędnym narzędziem w pracy zarówno każdego amatora majsterkowania, jak i fachowca jest wiertarko-wkrętarka. Dzięki niej przykręcisz śrubę czy wywiercisz otwór w ścianie. Ten poręczny sprzęt o szerokim zastosowaniu idealnie nadaje się do użytku domowego podczas remontu czy montażu. Dlaczego opłaca się mieć wiertarko-wkrętarkę w swoim zestawie z narzędziami i którą najlepiej wybrać?

Do czego służy wiertarko-wkrętarka?

Wiertarko-wkrętarka to elektronarzędzie, które łączy w sobie zalety wiertarki ręcznej i wkrętarki. Jej uniwersalny charakter sprawia, że jest to sprzęt stworzony z myślą o wszechstronnym zastosowaniu. Wymienne przystawki i końcówki pozwolą nam z łatwością wkręcać i wykręcać łączniki gwintowe, takie jak śruby oraz wkręty, a także wiercić otwory w drewnie, betonie czy metalu. Stosując nakładki do czyszczenia i polerowania, możemy również przeprowadzać obróbkę tych materiałów.

Zalety wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Na rynku znajdziemy wiertarko-wkrętarki zasilane sieciowo oraz na akumulator, przy czym szczególną popularnością cieszą się te drugie. Rosnąca sympatia względem modeli bezprzewodowych to zasługa ogromnej ilości zalet, jakie mogą nam zaoferować. Do zdecydowanych atutów wiertarko-wkrętarek akumulatorowych należy:

  • Duża mobilność – możemy używać ich w dowolnym miejscu, nie musząc martwić się podłączaniem urządzenia do sieci elektrycznej.
  • Swobodne użytkowanie – bezprzewodowe zasilanie oznacza brak kabli, które często przeszkadzają podczas pracy.
  • Kompaktowy rozmiar – pozwala na wygodne i poręczne korzystanie nawet w najbardziej trudnodostępnych miejscach.
  • Cichy tryb pracy – cechuje je cichsza praca, dzięki czemu jest przyjazna dla naszych uszu i otoczenia.

Nowoczesne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe wyposażone są w pojemne baterie, które zapewniają dużą moc urządzenia i długi czas pracy. Technologia szybkiego ładowania daje z kolei pewność, że w mgnieniu oka ponownie będziesz mógł przystąpić do działania.

Wybór wiertarko-wkrętarki akumulatorowej – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze parametry, którym powinniśmy się przyjrzeć przy zakupie wiertarko-wkrętarki to napięcie zasilania, moment obrotowy oraz pojemność akumulatora. Pierwsza z właściwości podawana jest w woltach [V]. Im wyższe napięcie, tym większa moc urządzenia i wydajniejsza praca. Moment obrotowy podawany jest w nanometrach [Nm] i określa siłę, z jaką wiertarko-wkrętarka może wiercić lub wkręcać śruby. 40-50 Nm wystarczy do montażu lekkich konstrukcji drewnianych i wkręcania średniej wielkości wkrętów. Pojemność akumulatora wyrażona jest w amperogodzinach [Ah]. Pamiętaj – im bardziej pojemna bateria, tym dłuższy czas działania urządzenia.

Wiertarko-wkrętarka z udarem do zadań specjalnych

Wiertarko-wkrętarka udarowa przeznaczona jest do pracy z twardszymi tworzywami. Cechuje ją większa moc, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z wierceniem w betonie czy kamieniu. To urządzenie idealne dla fachowców, którzy wykorzystują materiały o dużej twardości i wiercą otwory w znacznych ilościach.

W ofercie TOMEX znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych wiertarko-wkrętarek udarowych i akumulatorowych wraz z akcesoriami, które sprawdzą się zarówno w przydomowym warsztacie majsterkowicza, jak i profesjonalnym zakładzie remontowo-budowlanym.

pixel