Darmowa dostawa od 499,00 zł

Prostowniki

( ilość produktów: 18 )

Prostowniki - niezbędne narzędzie w każdym garażu

Problem z rozruchem. Każdy kierowca prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z sytuacją kiedy wchodzi do samochodu, odpala go, a ku jego zaskoczeniu auto nie odpala. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasem zapominamy o włączonym świetle lub zwyczajnie akumulator jest już stary.  Najczęściej problem z rozruchem dotyka kierowców w zimie, kiedy niska temperatura jeszcze bardziej osłabia żywotność akumulatora. 

Narzędziem, które pozwoli nam na utrzymanie odpowiedniego poziomu naładowania baterii akumulatorowej jest prostownik. Te urządzenia o relatywnie niewielkim rozmiarze, bardzo szybko zyskały popularność na rynku i stały się elementem niezbędnego wyposażenia w każdym garażu.

Rodzaje prostowników - od standardowych do mikroprocesorowych

Prostowniki do samochodów można podzielić na trzy kategorie, które wynikają bezpośrednio z ich budowy. Te kategorie to: prostowniki standardowe, mikroprocesorowe oraz tradycyjne. Decydując się na zakup konkretnego modelu musisz wziąć pod uwagę takie czynniki jak pojemność akumulatora, jego napięcie znamionowe, prąd rozruchowy, rodzaj elektrolitu, który jest w nim wykorzystywany. Jednocześnie warto tutaj zauważyć, że na rynku dostępne są tak zwane prostowniki uniwersalne, które pozwalają na ładowanie różnego typu akumulatorów.

Prostowniki mikroprocesorowe, to najbardziej zaawansowane urządzenia z całej omawianej grupy. Za ładowanie akumulatora odpowiada procesor, co zwiększa bezpieczeństwo samego narzędzia jak i również baterii samochodowej. Taki prostownik pozwala na ładowanie akumulatora bez konieczności odłączania go od instalacji elektrycznej samochodu. Urządzenie dysponuje automatyczną regulacją napięcia oraz ma zabezpieczenie chroniące przed zwarciem bądź błędnym podpięcie akumulatora.

Tradycyjne prostowniki wykorzystuje się głównie do ładowania dużych akumulatorów takich, które znajdziemy w wózkach widłowych czy w samochodach ciężarowych. Posiadają one funkcję rozruchu, która pozwala postawić na nogi nawet głęboko rozładowany akumulator.

Jak wybrać odpowiedni prostownik - ważne parametry

Prostowniki standardowe to proste urządzenia, których budowa oparta jest na transformatorze i nie mają żadnych dodatkowych elektronicznych rozwiązań. Kupując prostownik zwróć uwagę na takie parametry jak: napięcie wyjściowe i zasilające, prąd ładowania szczytowy i skuteczny. Napięcie wyjściowe podawane jest w woltach i powinno ono być równe napięciu akumulatora. Innymi słowy akumulator 12 V wymaga 12-woltowego prostownika. Standardowe napięcie zasilające z kolei wynosi 230 V. Prąd ładowania szczytowy i skuteczny wyrażany jest w amperach i prąd skuteczny powinien wynosić jedną dziesiątą pojemności akumulatora innymi słowy dla akumulatora 60 Ah jest to 6 A. Jeżeli weźmiesz wszystkie te aspekty pod uwagę to będziesz w stanie kupić idealny prostownik. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości prostowników, które z pewnością pomogą ci z uruchomieniem samochodu nawet w wyjątkowo zimne dni. Jeżeli nie wiesz, który model wybrać to skontaktuj się z nami. Pomoże ci w kupnie akumulatora, który będzie idealny do twojego pojazdu. Zapraszamy do zakupów.

pixel