Darmowa dostawa od 499,00 zł

Wertykulatory

( ilość produktów: 23 )

Wertykulatory – zdrowy i piękny trawnik

Wertykulator to urządzenie, które pomagają stworzyć ogród z pięknym trawnikiem o bujnej i gęstej trawie nawet tam, gdzie na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. Dzięki wertykulacji gleba zostaje spulchniona, a przez to nawilżona i dotleniona. Wertykulatory przygotowują nasz ogród do przyjęcia składników odżywczych i powodują wzrost gęstej trawy. Wertykulacja to zabieg, któremu powinniśmy poddawać trawnik po zimie, aby wiosną i latem mógł cieszyć nasze oczy wyjątkowym wyglądem. W naszej ofercie znajdują się wertykulatory spalinowe, akumulatorowe oraz elektryczne, zaprojektowane i wykonane przez znane i cenione firmy.

 

Wertykulator – jaki najlepszy?

Wybór wertykulatora ogrodowego zależy przede wszystkim od powierzchni trawnika. Jeżeli dysponujemy małym ogrodem o powierzchni do 200 m kw., z całą pewnością sprawdzą się wertykulatory ręczne. Jeśli natomiast nasz ogród jest większy, a jego powierzchnia przekracza 200 m kw., ale nie wychodzi poza 800 – 900 m kw., doskonałym rozwiązaniem będzie wertykulator elektryczny.  Z kolei dla właścicieli dużych posesji, powyżej 800 m kw., poleca się już zakup wertykulatorów spalinowych. Duża moc, która je charakteryzuje, decyduje o tym, że to właśnie one najczęściej wybierane przez firmy ogrodnicze. Bez względu na to, jaką dużą posesją dysponujesz, znajdziesz u nas sprzęt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Wertykulatory elektryczne pracują cicho, charakteryzują się niewielką wagą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ogranicza je kabel i trzeba mieć w pobliżu źródło zasilania. Jeżeli jednak masz przydomowy ogród niewielkich lub średnich rozmiarów, z pewnością nie będzie to przeszkadzać.

Wertykulatory spalinowe są urządzeniami o większej mocy, które radzą sobie w trudniejszych warunkach. Sprawdzą się wtedy, gdy trawnik jest naprawdę bardzo zaniedbany. Wybierając jeden z modeli wertykulatorów spalinowych nie trzeba martwić się o źródło zasilania. Z urządzenia można korzystać np. na działkach, na których nie ma dostępu do prądu.

 

Oferta wertykulatorów w sklepie TOMEX

W ofercie naszego sklepu znajdują się wertykulatory akumulatorowe, spalinowe oraz elektryczne od dobrych i sprawdzonych producentów, którzy od wielu lat dostarczają swoim klientom urządzenia najwyższej klasy. Dużą popularnością wśród wertykulatorów cieszą się produkty marki AL-KO, niemieckiego producenta, charakteryzujące się świetnej jakości ostrzami oraz ergonomiczną i bezpieczną obudową, która zapewnia płynną i bezproblemową pracę. Są to urządzenia znane z dużej niezawodności i bezawaryjności. Posiadamy wertykulatory na każdą kieszeń: od najtańszych elektrycznych, np. AL-KO COMBI 36 e, poprzez modele akumulatorowe, aż po spalinowe modele AL-KO 518 SOLO o mocy 1,3 kW, posiadające sporą szerokość roboczą, co oczywiście przekłada się na szybkie postępy pracy. Pamiętaj, że nawet posiadając bardzo zniszczony ogród i trawnik, możesz odbudować go przy pomocy profesjonalnych narzędzi, zwłaszcza wertykulatorów spalinowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

pixel