Darmowa dostawa od 499,00 zł

Nawadnianie

( ilość produktów: 125 )

Nawadnianie – systemy nawadniające do każdego ogrodu

Piękny i zadbany ogród to przede wszystkim zasługa odpowiedniego nawodnienia. Aby posadzone rośliny szybko rosły, a trawnik pozostawał gęsty i zielony musimy dostarczyć im odpowiednią ilość wody. W tym zadaniu pomogą Ci nowoczesne systemy nawadniające, które znajdziesz w ofercie sklepu TOMEX. Który sprzęt do nawadniania warto zatem mieć w swoim ogrodzie i jak efektywnie wykorzystać go do pielęgnacji zielonej przestrzeni?

Skuteczna pielęgnacja trawnika – węże ogrodowe i pistolety zraszające

Odpowiednie nawadnianie trawnika sprawi, że będziemy mogli cieszyć się gęstą i zieloną trawą w ogrodzie przez cały sezon wiosenno-letni. Odpowiednia ilość wody jest szczególnie ważna podczas nawożenia i w przypadku nowo zasianego trawnika. Dla prawidłowej pielęgnacji zaleca się jednak podlewanie murawy 2 razy w tygodniu.

Podstawowym sprzętem, który pomoże nam nawadniać trawnik, jest wąż ogrodowy. TOMEX oferuje produkty o różnych parametrach, dzięki czemu dobierzesz model idealny do potrzeb Twojego ogrodu. Do podlania małego trawnika optymalną wydajność zapewnią węże ogrodowe o średnicy 1/2 lub 3/4 cala, a w przypadku większego ogrodu lepiej sięgnąć po warianty 3/4 cala, 1 cala lub 5/4 cala.

Jeśli ręczne podlewanie trawnika wydaje Ci się czasochłonne, wybierz pistolety zraszające, które zrobią to za Ciebie. Większość modeli ma możliwość regulowania zasięgu zraszania oraz szeregowego podłączenia większej ilości zraszaczy, dzięki czemu sprzęt ten sprawdzi się zarówno w małym, jak i dużym ogrodzie.

Sprzęt do podlewania roślin

Rośliny ogrodowe potrzebują regularnego nawadniania, aby rosły bujne i zielone. Jednym z niezbędnych akcesoriów do ich pielęgnacji jest konewka, która pozwoli nam dostarczyć wodę dokładnie tam, gdzie chcemy. Do podlania większej ilości roślin przyda nam się wąż ogrodowy lub pistolet zraszający. Jest to również idealne rozwiązanie dla posiadaczy ogródków warzywnych, które powinny być regularnie nawadniane.

W pielęgnacji roślin ważna jest również skuteczna ochrona, która zabezpieczy je przed chorobami i szkodnikami. Do tej roli zostały stworzone opryskiwacze dostępne w wersji plecakowej lub zestawem pasów nośnych podnoszących komfort pracy. Szeroki wybór pojemności zbiornika na substancje chemiczne sprawia, że sprzęt ten nadaje się zarówno do przydomowych ogrodów, jak i plantacji drzewek owocowych czy pól uprawnych.

Wielozadaniowy pomocnik – pompa wodna do ogrodu

Pompa wodna znajdzie w ogrodzie wiele zastosowań, szczególnie jeśli są w nim zbiorniki wodne. Z jej pomocą wpompujesz i wypompujesz wodę z ogrodowego basenu lub oczka wodnego. Najlepiej w tym zadaniu sprawdzi się pompa do brudnej wody, która bez problemu poradzi sobie ze znajdującymi się w niej zanieczyszczeniami. Sprzęt ten możemy również wykorzystać do odprowadzania wody z zalanej piwnicy lub garażu. Oprócz tego pompę możemy również użyć do gromadzenia wody deszczowej i nawadniania ogrodu.

Regularne podlewanie pozwoli Ci cieszyć się piękną zielenią ogrodowych roślin i gęstym trawnikiem. Dzięki nowoczesnym systemom do nawadniania pielęgnacja Twojego ogrodu będzie jeszcze skuteczniejsza, a praca znacznie lżejsza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą sprzętu nawadniającego do każdego typu ogrodu i zielonej przestrzeni!

pixel