Darmowa dostawa od 499,00 zł

Nożyce do żywopłotu

( ilość produktów: 23 )

Nożyce do żywopłotu – piękny i zadbany ogród

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem przydomowego ogrodu, czy zawodowym ogrodnikiem dbającym o zieloną przestrzeń nożyce do żywopłotu to narzędzie, bez którego ciężko będzie Ci się objeść. Regularne przycinanie krzewów nada Twojemu ogrodowi schludny i estetyczny wygląd – warto zatem sięgnąć po sprzęt, dzięki któremu pielęgnacja zielonej przestrzeni stanie się nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim lekka i przyjemna.

Zakup nożyc do żywopłotu – na co zwrócić uwagę?

Szeroki wybór nożyc do żywopłotu w ofercie TOMEX daje pewność, że znajdziesz model idealny dla siebie. Przed zakupem warto zatem sprawdzić, co mają do zaoferowania poszczególne egzemplarze. Wybierając ten rodzaj sprzętu, powinniśmy przede wszystkim uwzględnić napęd i moc silnika, długość ostrzy oraz uchwyt nożyc. Odpowiednio dobrane narzędzie będzie gwarancją komfortowej oraz efektywnej pracy w ogrodzie.

Nożyce do żywopłotu elektryczne, spalinowe czy akumulatorowe?

Jeśli rozważasz zakup nożyc do żywopłotu, na pewno zastanawiasz się, który napęd najlepiej wybrać – nożyce elektryczne, spalinowe a może akumulatorowe? To, jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej, zależy od wielkości ogrodu:

  • Nożyce elektryczne – będą strzałem w dziesiątkę, jeśli szukasz sprzętu do przydomowego ogrodu. To cichy i bezemisyjny pomocnik, dzięki któremu równo przytniesz gałązki drzew i krzewów. Elektryczne modele zapewniają precyzję w pielęgnacji i modelowaniu roślin, a ich kompaktowy rozmiar i mała waga zapewni dużą zwrotność i swobodę ruchów podczas pracy.
  • Nożyce spalinowe – najlepiej sprawdzą się w dużych ogrodach i przy pielęgnacji parkowych żywopłotów. Wyposażone są w silniki o dużej mocy, dzięki czemu skutecznie poradzą sobie z przycięciem większych roślin ogrodowych. Pojemne zbiorniki paliwa pozwalają z kolei na dużą niezależność, którą z pewnością docenisz, pracując na dużej powierzchni.
  • Nożyce akumulatorowe – to kompromis pomiędzy napędem spalinowym a elektrycznym. Są ciche i bezemisyjne, a dzięki zasilaniu akumulatorem nie wymagają podłączenia do stałego źródła prądu – wystarczy naładować je przed rozpoczęciem pracy. Ten rodzaj nożyc sprawdzi się w mniejszych ogrodach i pozwoli Ci zarówno zapewnić pielęgnację krzewów i iglaków, jak i finezyjne uformować żywopłot.

Każdy napęd oferuje inne właściwości. Określ swoje potrzeby, a na pewno znajdziesz nożyce, z którymi praca w ogrodzie będzie wydajna i przyjemna.

Długość nożyc do żywopłotu

Oprócz rodzaju napędu należy również zwrócić uwagę na długość ostrza i maksymalną średnicę, z jaką są w stanie ciąć. Im szerszy mamy żywopłot, tym dłuższe ostrze nam się przyda. Jeżeli zależy nam na wyjątkowo precyzyjnym cięciu lub formowaniu skomplikowanych kształtów, znacznie lepiej sprawdzą się w tej roli nożyce z ostrzem dwustronnym. Z kolei model wyposażony w ostrze jednostronne przeznaczony jest do pielęgnacji płaskich i szerokich żywopłotów.

Uchwyt nożyc do żywopłotu

Kolejnym ważnym aspektem jest uchwyt nożyc. Jego ergonomiczny kształt i budowa pozwolą na wygodne użytkowanie sprzętu bez uczucia zmęczenia niezależnie od tego, czy pracujesz 30 minut, czy kilka godzin. Niektóre modele posiadają specjalne uchwyty umożliwiające pracę zarówno oburęczną, jak i jednoręczną w sytuacji, gdy musimy wydłużyć zasięg ostrza.

Regularne dbanie o zieleń pozwoli zatem stworzyć piękny i zadbany ogród, w którym chętnie będziesz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór nożyc do żywopłotu, które ułatwią Ci prawidłową pielęgnację roślin i nadadzą estetyczny wygląd Twojemu ogrodowi.

pixel