Darmowa dostawa od 499,00 zł

Oświetlenie

( ilość produktów: 113 )

Oświetlenie – komfortowa i bezpieczna praca

Nie ma nic gorszego niż praca przy złym świetle. Przestrzeń robocza wymaga należytego oświetlenia, dlatego warto o nie zadbać zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i przydomowym garażu. W ofercie TOMEX znajdziesz szeroki wybór lamp i latarek stworzonych z myślą o miejscach, które wymagają dodatkowego źródła światła. Dowiedz się, który rodzaj oświetlenia sprawdzi się u Ciebie.

Jaka lampa do warsztatu? – rodzaje oświetlenia warsztatowego

Pomieszczenia takie jak warsztaty czy garaże to miejsca, w których dopływ światła naturalnego bywa szczególnie ograniczony – stąd wymagają one odpowiedniego oświetlenia. Dzięki dodatkowym źródłom światła zapewniasz sobie nie tylko komfort pracy, ale również i bezpieczeństwo w pracy z narzędziami. Wśród najczęściej wybieranych rodzajów oświetlenia warsztatowego znajdziesz lampy wiszące, stojące i stanowiskowe.

Modele wiszące wyposażone są w specjalne haczyki do zawieszania, dzięki czemu można je łatwo powiesić, przenosić i oświetlić wybrany obszar z góry. Lampy stanowiskowe posiadają uchwyty lub wmontowane magnesy umożliwiające przymocowanie, np. do stołu roboczego i zapewniają wąski strumień światła w obszarze stanowiska pracy. Modele stojące dostępne są natomiast w wersji standardowej lub ze statywem. Ten drugi pozwala na wygodne oświetlenie obszaru roboczego z wyższej wysokości bez rzucania cienia.

Większość nowoczesnych lamp warsztatowych oferuje regulację zakresu oświetlania oraz kilka trybów świecenia. Tym samym możemy dowolnie wybierać pomiędzy punktową i szerokokątną wiązką światła, pozwalając na oświetlenie różnej części obszaru pracy w zależności od potrzeb. Specjalne klosze zabezpieczają z kolei lampy przed kurzem i wodą oraz chronią przed uszkodzeniami.

Oświetlenie nie tylko do warsztatu

Oprócz podstawowych rodzajów lamp służących do oświetlenia warsztatowego znajdziemy również modele przeznaczone do zadań specjalnych, które sprawdzą się poza przydomowym garażem.

Lampy inspekcyjne to urządzenia stworzone z myślą o potrzebach branży motoryzacyjnej zajmującej się konserwacją i serwisem. Sprawdzi się w warsztatach samochodowych, gdzie dzięki mocnemu snopowi światła pomoże w inspekcji karoserii, podwozia i innych elementów auta. Ten rodzaj lampy dostępny jest w kompaktowej wersji ręcznej lub z uchwytami pozwalającymi na wygodne przymocowanie w wybranym przez nas miejscu.

Latarka na kask znajdzie zastosowanie w pracy na budowie, pod ziemią, w tunelach i miejscach z ograniczonym dostępem światła. Możliwość noszenia jej na głowie pozwala na swobodną pracę obiema rękami przy jednoczesnym oświetlaniu obszaru roboczego.

Lampy elektryczne czy akumulatorowe?

Wśród lamp znajdziesz modele zasilane elektrycznie oraz akumulatorowo. To, który rodzaj lepiej wybrać zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Największą zaletą produktów na akumulator jest brak kabli, które mogą plątać się podczas pracy. Modele zasilane sieciowo to z kolei nieograniczony czas pracy, ale i konieczność zapewnienia dostępu do stałego źródła prądu. Dla wielu osób idealnym rozwiązaniem mogą się okazać lampy posiadające obie funkcje zasilania.

Odpowiednie oświetlenie stanowi podstawowe wyposażenie każdego warsztatu. Dodatkowe źródła światła pozwolą nam na skuteczną i bezpieczną pracę w przydomowym garażu, profesjonalnym zakładzie mechanicznym czy na budowie. Sprawdź ofertę lamp i latarek od TOMEX i wybierz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

pixel