Darmowa dostawa od 499,00 zł

Przedłużacze

( ilość produktów: 11 )

Przedłużacz ogrodowy przyda Ci się, jeśli chcesz szybko dostarczyć prąd w miejsce, gdzie go nie masz. Będzie potrzebny, jeśli używasz elektrycznych kosiarek, ale sprawdzi się również w garażu czy ogrodzie podczas budowania, naprawiania, majsterkowania, a nawet do podłączenia elektrycznego grilla na spotkanie z przyjaciółmi.

Przedłużacze — rodzaje

Przedłużacz to niezbędny przedmiot w gospodarstwie domowym, bez względu czy masz kontakty dostępne na zewnątrz, czy nie. To długi przewód elektryczny umieszczony w gumowym pokryciu, dzięki czemu jest wytrzymały i odporny na zamoczenie w przypadku deszczowej pogody. Często ma odznaczający się pomarańczowy kolor, łatwiej go wtedy zauważyć w trawie. Sprawdź jakie rodzaje przedłużaczy dostępne są w naszym sklepie.

Przedłużacz ogrodowy jednogniazdowy

Przedłużacz ogrodowy nie jest taki sam jak mieszkaniowy. Zazwyczaj jest on dłuższy i odporny na różną pogodę. Z jednej strony ma wtyczkę do kontaktu, z drugiej jedno gniazdo na podpięcie urządzenia. Przedłużacze mają różne stopnie obciążenia prądem znamionowym, ale najczęściej występują 10 A, co pozwala na podpięcie wszystkich sprzętów, jak kosiarka, pilarka, grill czy radio.

Przedłużacz bębnowy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to przedłużacz nawinięty na bęben. Można go rozwinąć i zwinąć za pomocą korby. Bęben wykonany jest z solidnych i trwałych materiałów, ponieważ najczęściej kabel jest bardzo długi. Ma też uchwyt ułatwiający przenoszenie. Może być wyposażony w kilka gniazd (od 2 do 4) z uziemieniem 230 V, co pozwala pracować z użyciem kilku urządzeń jednocześnie.

Jak zabezpieczyć przedłużacz na dworze i bezpiecznie z niego korzystać?

Z uwagi na bezpieczeństwo na dworze należy korzystać z przedłużaczy zewnętrznych. Warto zwrócić uwagę na klasę odporności IP44 bądź więcej, która informuje o tym, że przedłużacz jest odporny na wilgoć. Dobrze przemyśleć jak poprowadzić przedłużacz, aby nie przeszkadzał innym w korzystaniu z przestrzeni. Przed podłączeniem sprzętu zapoznaj się z instrukcją i sprawdź, czy gniazdko, do którego chcesz go podpiąć, ma uziemienie.

Jaką długość przedłużacza wybrać?

Przedłużacze mają bardzo różne długości, od 5 do nawet ponad 100 metrów. Mogłoby się wydawać, że im dłuższy, tym lepiej. Jednak to częsty błąd, który może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Przy korzystaniu z przedłużaczy, ważne, aby były one maksymalnie rozłożone, co jest tym bardziej istotne, jeśli używasz wersji zwiniętej na bębnie. Przepływający prąd tworzy pole elektromagnetyczne, co prowadzi do silnego nagrzania, a to może doprowadzić nawet do pożaru. Poza tym im dłuższy przedłużacz, tym większe są spadki napięcia, np. w gniazdku jest 230 V, a na końcu 50-metrowego kabla 200 V. Najlepiej mieć kilka różnych długości i używać tej optymalnej.

Wszystkie nasze przedłużacze są solidne i wytrzymałe, produkowane przez znane firmy. Znajdziesz u nas przedłużacze jednogniazdowe i czterogniazdowe na bębnie, w różnych długościach od 10 do nawet 50 metrów. Wybierz idealny do Twojego ogrodu i ciesz się prądem w miejscach, w których nie masz gniazdek.

pixel