Darmowa dostawa od 499,00 zł

Narzędzia pneumatyczne

( ilość produktów: 53 )

Zalety i zastosowanie narzędzi pneumatycznych w różnych branżach przemysłu

Narzędzia pneumatyczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów. Urządzenia te wykorzystuje się również w rozmaitych gałęziach przemysłu zaczynając od budownictwa, przez górnictwo, a na przemyśle energetycznym kończąc. Narzędzia pneumatyczne jak sama nazwa wskazuje do prawidłowego funkcjonowania potrzebują sprężonego powietrza. Powietrze, które jest produkowane przez kompresor, wtłacza się do wnętrza cylindra, który jest podzielony na dwie części za sprawą znajdującego się w nim wirnika. W ten sposób powstaje różnica ciśnień, która oczywiście musi zostać wyrównana. Powietrze przetacza się więc na drugą stronę, wprawiając jednocześnie w ruch wirnik. Energia kinetyczna wytworzona w tym procesie przekazywana jest następnie na wał napędowy, a później na kolejne elementy danego narzędzia pneumatycznego. Pomimo prostej konstrukcji, narzędzia te są niezwykle mocne i co ważniejsze, trwałe.

Główne zalety narzędzi pneumatycznych

Do największych zalet narzędzi pneumatycznych zalicza się między innymi:

 • Łatwe i wygodne użytkowanie – narzędzia te są bardzo mocne, a jednocześnie proste w obsłudze. W porównaniu z innymi narzędziami są one również znacznie lżejsze od swoich elektrycznych odpowiedników. Sprzęt ten jest więc idealnym wyborem dla amatorów;
 • Prosta konstrukcja – ich konstrukcja jest o wiele prostsza w porównaniu do klasycznych elektronarzędzi. Innymi słowy sprzęt ten rzadziej ulega awariom (nie składa się bowiem z aż tak wielu elementów), a nawet jeżeli dojdzie do uszkodzenia, to naprawa jest zdecydowanie łatwiejsza i mniej kosztowna. Innymi słowy koszt eksploatacji narzędzi pneumatycznych jest nieporównywalnie mniejszy;
 • Brak iskrzeń – co większość użytkowników podaje jako zdecydowanie największą zaletę urządzeń tego typu. Narzędzia pneumatyczne nie stanowią zagrożenia pożarowego (w przeciwieństwie do elektronarzędzi). W dodatku brak iskrzenia sprawia również, że rzadziej dochodzi do wypadków podczas pracy. Operator narzędzia pneumatycznego nie musi bać się potencjalnych oparzeń.

Mechanizm pneumatyczny stosuje się między innymi w takich narzędziach jak:

 • Wyrzynarki pneumatyczne;
 • Szlifierki kątowe;
 • Klucze zapadkowe;
 • Wiertarki pneumatyczne;
 • Wkrętarki pneumatyczne;
 • Smarownice pneumatyczne;
 • Pistolety natryskowe do konserwacji;
 • Pistolety do mas silikonowych;

Zastosowania narzędzi pneumatycznych i nasza oferta

Narzędzia pneumatyczne mają zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników jednak to do ciebie należy decyzja, czy powinieneś w nie zainwestować. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem narzędzi pneumatycznych to sprawdź naszą ofertę. W naszym sklepie dostępne są między innymi klucze pneumatyczne, szlifierki kątowe pneumatyczne, sprężarki tłokowe oraz młotki pneumatyczne. Ponadto wszystkie nasze produkty pochodzą od renomowanych producentów takich jak YATO, Geko, Stanley czy Grosley. Inwestując w nasz sprzęt masz pewność, że kupujesz najlepsze produkty dostępne obecnie na rynku. Ponadto, wszystkie narzędzia pneumatyczne, które mamy w swojej ofercie, posiadają również gwarancje. Sprzęt ten będzie ci wiernie służył przez wiele lat.

pixel