Darmowa dostawa od 499,00 zł

Odzież i obuwie

( ilość produktów: 330 )

Wszystko co musisz wiedzieć o obowiązkach pracodawcy dotyczących odzieży roboczej

Jednym z najważniejszych aspektów pracy w każdym szanującym się przedsiębiorstwie (niezależnie od tego czy mówimy tutaj o budowlance, wykończeniówce czy innych branżach) jest oczywiście dbanie o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i pracowników. Przepisy prawne wyraźnie informują o tym, że pracodawca musi dostarczyć swoim pracownikom odzież oraz obuwie robocze w następujących przypadkach:

  • W momencie kiedy odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu bądź znacznemu zabrudzeniu w czasie pracy;
  • W sytuacji kiedy wskazują na to wymagania technologiczne, sanitarne lub te związane z BHP:

Odróżnianie odzieży roboczej od odzieży ochronne

Oczywiście branża budowlana, remontowa, wykończeniowa etc. spełnia oba wyżej wymienione podpunkty, tak więcej to do obowiązków pracodawcy należy wyposażenie pracownika w odpowiednią odzież roboczą. Należy również pamiętać o tym, że pracodawca musi:

  • Dostarczyć pracownikowi odpowiednią odzież nieodpłatnie na co wskazuje art. 237 § 1 k.p;
  • Dostarczona odzież i obuwie musi spełniać wymagania, które określa PN;
  • Ponadto pracodawca nie może pozwolić na to, żeby pracownik nie posiadał danej odzieży i obuwia roboczego, które są wymagane na konkretnym stanowisku pracy;
  • Odzież i obuwie muszą posiadać odpowiednie właściwości zarówno ochronne jak i użytkowe;
  • Ponadto pracodawca jest również zobowiązany zapewnić zarówno pranie, konserwację, odpylanie oraz odkażanie odzieży oraz obuwia roboczego;

Gdzie znaleźć wysokiej jakości odzież ochronną?

To naprawdę wiele elementów na które każdy pracodawca musi zwrócić uwagę nie mniej jednak należy pamiętać, że jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pracowników, to jest to kwestia, której z całej pewnością nie wolno traktować po macoszemu. Ponadto taki sprzęt przyda ci się również w twoim prywatnym domostwie jeżeli planujesz prace np. przy cięciu drewna, przygotowaniu gruntu pod podjazd etc. Jak mówi stare przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony i to stwierdzenie ma tutaj spore zastosowanie. Warto jednocześnie zauważyć, że błędnie często używamy zamienników odzież robocza/odzież ochronna. Jest to jednak podejście błędne. Odzież robocza ma za zadanie jedynie zabezpieczyć przed prawdopodobnym zniszczeniem oraz zabrudzeniem odzież własną osoby zatrudnionej. Odzież ochronna z kolei jak sama nazwa wskazuje ma chronić pracownika przed zagrożeniami, które wynikają z wykonywanej przez niego pracy. Należy przez to rozumieć zagrożenia mechaniczne, chemiczne, termiczne jak i również inne czynniki atmosferyczne. Ma ona również osłaniać pracownika przed potencjalnymi urazami. Odzież ochronna zwykle posiada dodatkowe akcesoria ochronne takie jak okulary, kaski, ochraniacze, maski czy rękawice. Wybierając taki ubiór należy przede wszystkim zakupić produkty dobrej jakości. Dlatego też w naszym sklepie oferujemy najlepsze obuwie i odzież ochronną dostępną na polskim rynku. Produkty, które sprzedajemy pochodzą od najlepszych producentów takich jak: Milwaukee, Grosley, Stalco i Sara. Nasza odzież ochronna nada się do pracy na budowie czy podczas remontów. Zapraszamy serdecznie do zakupów i do kontaktu z nami. Pomożemy ci w kupnie potrzebnego sprzętu.

pixel