Darmowa dostawa od 499,00 zł

Młotowiertarki

( ilość produktów: 20 )

Młotowiertarki: Wybór i zastosowanie - Przewodnik dla profesjonalistów i amatorów

Młotowiertarka to jedno z najbardziej powszechnych elektronarzędzi. Urządzenie to znaleźć można zarówno w warsztacie jak i w garażach domorosłych majsterkowiczów. Nadaje się ono zarówno do prostych robót, jak i do ciężkich prac budowlanych i remontowych.

Funkcje młotowiertarki: Wiercenie, kucie i wszechstronność

Młotowiertarki stworzono przede wszystkim z myślą o pracy w trudnym podłożu, jednak nie są to jej jedyne funkcje. Wysokiej jakości młotowiertarki pozwalają między innymi, na:

  • Wiercenie z wyłączonym udarem pneumatycznym, które świetnie nadaje się do pracy w delikatniejszych materiałach takich jak drewno czy metale. Jest to jednak wiercenie mniej precyzyjne niż w innych typach wiertarek;
  • Wiercenie z włączonym udarem pneumatycznym, które umożliwia tworzenie otworów w bardzo twardych materiałach budowlanych takich jak beton czy cegła.
  • Kucie, które jest możliwe kiedy mam włączona funkcję udaru przy jednoczesnym wyłączeniu obracania dłuta. Ta opcja pozwala nam na wykonywanie otworów oraz bruzd w zdaniach. Kucie pomaga również w pracach wyburzeniowych;
  • Dobra młotowiertarka powinna mieć wszystkie trzy wyżej wymienione funkcje między którymi możemy dowolnie się przełączać w zależności od wykonywanych przez nas zadań. Warto jednocześnie tutaj zwrócić uwagę na fakt, że cięższe modele młotowiertarek powszechnie nazywa się młotami obrotowo-udarowymi.

Ponadto młotowiertarki są również wyposażone w pneumatyczne wspomaganie, które pozwala na zwiększenie siły nacisku wiertła na daną powierzchnie. Od samej energii udaru pneumatycznego zależy również siła danej młotowiertarki. Jednocześnie w młotowiertarkach stosuje się specjalne wiertła typu SDS bądź SDS-plus. Ich budowa pozwala na ich stabilne umocowanie w uchwycie narzędzia co zwiększa komfort pracy.

Wybierając młotowiertarkę, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę energię udaru mierzoną w dżulach. To właśnie na jej podstawie dzielimy młotowiertarki na trzy kategorie, to jest:

  • O sile do 5 J, do której zaliczamy młotowiertarki wykorzystywane w pracach amatorskich;
  • O sile między 5 a 10 J, które idealnie nadają się do cięższych prac takich jak skuwanie betonu;
  • O sile powyżej 10 J, do tej kategorii zalicza się bardzo wydajne młotowiertarki, które wykorzystuje się głównie do kruszenia i wyburzania bardzo twardych materiałów. W tej kategorii znaleźć można między innymi wspomniane wcześniej młoty obrotowo-udarowe.

Dobrym pomysłem będzie również wzięcie pod uwagę mocy młotowiertarki. Decyduje ona bowiem o tym z jak twardymi materiałami dana młotowiertarka sobie poradzi i jak długi będzie jej czas pracy. Do lekkich prac remontowych wystarczy młotowiertarka o mocy 1000 W.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór młotowiertarek o różnej mocy i sile udaru. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać narzędzie idealne dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb. Jednocześnie produkty, które oferujemy pochodzą od renomowanych producentów, cenionych na całym świecie takich jak Geko, DeWalt, Milwaukee, Yato, Makita czy  Bosch. Zapraszamy cię więc do zakupów w naszym sklepie. Pomożemy ci w wyborze idealnej wiertarki.

pixel