Darmowa dostawa od 499,00 zł

Pistolety do mas

( ilość produktów: 14 )

Kompleksowe Uszczelnianie Budynku: Profesjonalne Pistolety do Mas Uszczelniających

Uszczelnianie jest procesem, który zabezpiecza przed przeciekami, przeciągami oraz wysokimi kosztami ogrzewania. Nieszczelny budynek ma bowiem tendencje do utraty ciepła, co wpływa negatywnie na nasze rachunki za grzanie. Uszczelnianie to proces niezbędny podczas budowy i remontu budynku, a sam proces obejmuje miejsca takie jak drzwi, parapety, urządzenia sanitarne, okna, schody oraz systemy chłodzące. Warto zauważyć, że wszystkie tego typu miejsca wymagają odpowiedniej strategii uszczelniania z wykorzystaniem rozmaitych rozwiązań i akcesoriów.

Pistolety do Mas Uszczelniających: Precyzja i Komfort Pracy

Jednocześnie należy pamiętać o tym, że masy uszczelniające znajdują się w tubach zwanych kartuszami. Żeby je wydobyć musimy skorzystać ze specjalistycznego narzędzia czyli pistoletu do kleju, silikonu etc. Samo użycie pistoletów do mas uszczelniających ma wiele zalet. Największą z nich jest możliwość precyzyjnego dozowania danego środka dokładnie w to miejsce w którym masa uszczelniająca jest potrzebna. Ważne również jest to, ze sama budowa pistoletów uszczelniających do mas pozwala im dostać się nawet do trudno dostępnych miejsc. Pistolety do kleju i silikonu są lekkie i poręczne, zwiększają komfort pracy, która staje się łatwiejsza i szybsza. Co ważniejsze, zarówno pistolety do kleju jak i silikonu pozwalają na stosowanie masy niezależnie od jej właściwości.

Pistolety do silikonu cechują się przede wszystkim konstrukcją szkieletową oraz specjalnym uchwytem który podtrzymuje tubę zawierającą klej lub silikon. W innych modelach tuba z materiałem montowane jest przy pomocy dźwigni zaciskowych. Pozwala to na używanie tub o różnych długościach. Przed montażem odciągamy tłok, co pozwala na solidne zamontowanie tuby w urządzeniu. Kiedy naciśniemy spust tłok się przesuwa, a materiał uszczelniający wydobywa się ze specjalnej końcówki. Materiał ten można od razu zaaplikować na daną powierzchnię.

Wybierając pistolet do mas należy wziąć pod uwagę takie parametry jak:

Mechanizm spustowy – mechanizm powinien być wykonany z metalu powleczonego teflonem. Plastikowe cyngle są mało trwałe i mogą ulec uszkodzeniu w czasie pracy.

Dysza – powinna być wykonana z mosiądzu, miedzi, aluminium bądź stali.

Iglica – końcówka pistoletu do mas powinna być wykonana z materiału odpornego na działanie korozji. Ponownie najlepszy będzie materiał pokryty teflonem.

Korpus – największą wytrzymałością cechują się pistolety do mas, których korpus wykonano z materiału powleczonego środkiem antykorozyjnym.

Mechanizm regulacji strumienia – który pozwala na optymalne dopasowanie strumienia masy montażowej do potrzeb.

Nasz Asortyment Pistoletów do Mas Uszczelniających: Najwyższa Jakość od Renomowanych Producentów

Jeżeli szukasz idealnego pistoletu do mas montażowych, który będzie cechował się nie tylko wysoką jakością, ale również niską ceną, to z pewnością nasza szeroka oferta przypadnie ci do gustu. W naszym sklepie znajdziesz pistolety i wyciskacze do kleju i mas gęstych takich firm jak Richmann, Milwaukee oraz Yato. Narzędzie i maszyny, które oferujemy w naszym sklepie internetowym spełniają wszystkie najwyższe standardy. Ponadto oferujemy pomoc techniczną oraz gwarancję na nasze urządzenia. Zapraszamy do zakupów.

pixel