Darmowa dostawa od 499,00 zł

Myjki ciśnieniowe

( ilość produktów: 18 )

Myjki ciśnieniowe – skuteczni pogromcy brudu

Jeśli szukasz sposobu, dzięki któremu szybko umyjesz samochód i pozbędziesz się zanieczyszczeń wokół domu, rozważ zakup myjki ciśnieniowej. Te nowoczesne urządzenia to nieoceniona pomoc nie tylko podczas przydomowych prac porządkowych, ale również sprzęt przeznaczony do profesjonalnych zadań w rolnictwie, przemyśle i budownictwie. Do czego można ją wykorzystać i jaką myjkę ciśnieniową wybrać, aby w pełni spełniała nasze oczekiwania?

Co można myć myjką ciśnieniową?

Zastosowań dla myjki ciśnieniowej znajdziemy wiele, ponieważ została stworzona z myślą o skutecznym usuwaniu zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni. Z myjką ciśnieniową możesz szybko i bez wysiłku:

  • umyć pojazdy, takie jak rower, motor czy samochód,
  • usunąć kurz, pył i mech z płotu, dachu i elewacji domu,
  • oczyścić podjazd, chodnik i kostkę brukową,
  • usunąć zabrudzenia z mebli i architektury ogrodowej,
  • wyczyścić maszyny rolnicze oraz narzędzia robocze,
  • podlać rośliny w ogrodzie.

Wielofunkcyjny charakter tego urządzenia daje pewność, że myjka ciśnieniowa to sprzęt, który sprawdzi się w wielu pracach porządkowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej?

Określ swoje potrzeby – myjkę ciśnieniową chcesz przeznaczyć tylko do użytku domowego, czy może potrzebujesz sprzętu, który sprawdzi się w profesjonalnym środowisku? Przy zakupie zwróć uwagę na dane techniczne poszczególnych modeli. Parametry, które powinny Cię w szczególności interesować to moc ciśnienia, przepływ wody i rodzaj napędu.

Moc ciśnienia i przepływ wody

Najważniejszym parametrem myjki ciśnieniowej jest moc ciśnienia oraz przepływ wody, z jaką może pracować. Modele, które są w stanie wygenerować ciśnienie robocze od 110 do 150 barów oraz zapewnić przepływ wody od 360 do ok. 500 l/h bez problemu poradzą sobie z usuwaniem zabrudzeń mebli ogrodowych, tarasu, schodów czy podjazdu. Myjka ciśnieniowa o takich parametrach wystarczy również, aby szybko i dokładnie umyć samochód.

Modele o mocy 180 barów nadają się z kolei do prac budowlanych, przemysłowych oraz gospodarczych. Za pomocą myjki wysokociśnieniowej z łatwością wyczyścisz zabrudzone maszyny rolnicze, pojazdy transportowe oraz sprzęt budowlany.

Myjki ciśnieniowe – elektryczne czy akumulatorowe?

Producenci myjek ciśnieniowych oferują różne rodzaje napędu. Elektryczne modele mają znacznie wyższą moc, ale musimy liczyć się z koniecznością zapewnienia dostępu do stałego źródła prądu. Myjki z akumulatorem z kolei cechują się dużo większą mobilnością, ale i ograniczonym czasem pracy, dlatego sprawdzą się przy mniej wymagających zadaniach, takich jak podlewanie ogrodu.

Czy myjką ciśnieniową można myć okna?

Mycie okien standardową myjką ciśnieniową nie jest najlepszym pomysłem. Zbyt ostry strumień może uszkodzić szybę. Idealnym rozwiązaniem będzie mop parowy z funkcją myjki ciśnieniowej, z którym utrzymasz w czystości nie tylko okna, ale również cały dom.

Myjka ciśnieniowa to sprzęt, który pozwala szybko i skutecznie wykonać szereg prac porządkowych wokół domu, w ogrodzie i nie tylko. W ofercie TOMEX znajdziesz zarówno uniwersalne modele do użytku domowego, jak i urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów.

pixel