Darmowa dostawa od 499,00 zł

Odśnieżarki

( ilość produktów: 14 )

Odśnieżarki – szybkie i lekkie odśnieżanie

Zima to okres, który może przysporzyć nam wiele pracy na dworze. Intensywne opady śniegu wiążą się z koniecznością odśnieżenia podjazdu, chodnika, a czasem i całej działki. Samodzielna praca przy użyciu łopaty staje się wtedy przykrym obowiązkiem, który kosztuje nas dużo trudu. Odśnieżarka stanowi tym samym doskonałą alternatywę dla ręcznego odśnieżania. Co może nam zaoferować ten nowoczesny sprzęt i jaką odśnieżarkę najlepiej wybrać?

Czy warto kupić odśnieżarkę?

Najistotniejszą zaletą odśnieżarki jest to, że dzięki niej możemy zapomnieć o żmudnym odśnieżaniu przy pomocy łopaty. Jej mocny silnik i szeroki zbierak sprawi, że nasza praca stanie się lżejsza i dwa razy skuteczniejsza. Nowoczesne odśnieżarki mają funkcję składania, która została opracowana z myślą o prostym i ekonomicznym przechowywaniu sprzętu. Po zakupie odśnieżarki nie musisz się więc martwić o miejsce w garażu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odśnieżarki?

Wraz z rosnącą popularnością odśnieżarek pojawia się coraz więcej modeli. Warto zatem zwrócić uwagę na parametry wybieranego przez nas sprzętu. Poszczególne odśnieżarki różnią się m.in.:

  • rodzajem napędu,
  • szerokością i wysokością odśnieżania,
  • technologią wyrzutu śniegu.

Aby znaleźć idealny dla siebie sprzęt, należy określić jego przeznaczenie. Potrzebujesz urządzenia, z którym pozbędziesz się śniegu z przydomowego chodnika lub podjazdu? Czy może profesjonalnego sprzętu do odśnieżania dużej powierzchni gospodarczej? Wybór odśnieżarki będzie zatem zależeć od ilości śniegu oraz obszaru, który należy oczyścić.

Jaką odśnieżarkę wybrać – spalinową czy akumulatorową?

Modele spalinowe i akumulatorowe zostały opracowane z myślą o różnych zastosowaniach i oferują inne korzyści. Który rodzaj napędu zatem wybrać? Spalinowe odśnieżarki cechuje wysoka moc silnika, dzięki czemu poradzą sobie niemal z każdą ilością nawet tego najbardziej ubitego lub zaskorupiałego śniegu. To idealne rozwiązanie dla profesjonalistów oraz osób, którym zależy na odśnieżaniu działki o dużej powierzchni.

Odśnieżarki akumulatorowe to bezemisyjny i kompaktowy sprzęt do zastosowań w domu. Odśnieżanie podjazdu, chodnika czy ścieżek w ogrodzie nie będzie dla nich problemem. Zdecydowaną zaletą modeli zasilanych akumulatorem jest ich cichy tryb pracy. Korzystając z takiej odśnieżarki, nie będziemy zakłócać spokoju porannym odśnieżaniem podjazdu lub przestrzeni osiedlowych.

Szerokość i wysokość odśnieżania

Szerokość odśnieżania wpływa na tempo pracy. Im większa powierzchnia, którą należy oczyścić, tym większa powinna być szerokość zbieraka. Do odśnieżania wąskich ścieżek oraz przydomowej przestrzeni wystarczy model z łopatą mającą 40-50 cm szerokości. Warto również zwrócić uwagę na wysokość odśnieżania, która najlepiej powinna wynosić 30-40 cm. Zbyt niska wysokość frezu nie pozwoli nam się rozprawić z większymi zaspami.

Technologia wyrzutu śniegu

Na rynku dostępne są odśnieżarki z jedno- lub dwuwirnikową technologią wyrzutu śniegu. Modele dwustopniowe skuteczniej rozdrabniają śnieg i wyrzucają na większą odległość, dlatego polecane są do odśnieżania większych powierzchni oraz w miejscach, w których występują intensywne opady.

Odśnieżanie należy do uroków zimowego sezonu. Warto wtedy mieć pod ręką odśnieżarkę, z którą zapomnisz o ręcznym usuwaniu śniegu. W bogatej ofercie TOMEX znajdziesz nowoczesny sprzęt zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego odśnieżania.

pixel