Darmowa dostawa od 499,00 zł

Narzędzia ogrodowe

( ilość produktów: 202 )

Narzędzia ogrodowe – kompleksowa pielęgnacja ogrodu

Podstawowe narzędzia do pielęgnacji zieleni są niezbędne w pracy każdego ogrodnika. Przycinanie krzewów, sadzenie roślin czy koszenie trawnika to tylko kilka czynności regularnie wykonywanych w ogrodzie. Które narzędzia powinny się zatem znaleźć w naszym ogrodowym arsenale i jak dbać o zakupiony sprzęt, tak aby służył nam przez wiele lat? W ofercie TOMEX znajdziesz wszystkie potrzebne narzędzia do odpowiedniej pielęgnacji ogrodu.

Niezbędne narzędzia do pracy w ogrodzie

Są narzędzia, bez których właściwa pielęgnacja ogrodu nie byłaby możliwa. Przyda Ci się sprzęt do dbania o trawnik oraz przyrządy do sadzenia roślin. Oprócz tego pomocne będą narzędzia przeznaczone do ich późniejszej pielęgnacji. Nasz niezbędnik powinien zawierać: szpadel, motykę, grabie, widły, siekierę i nożyce ogrodnicze. Na komfort pracy wpłyną również rękawice ogrodowe i odzież ochronna.

Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Każdy właściciel ogrodu marzy o gęstym i zielonym trawniku. Do utrzymania pięknej murawy potrzebne nam będą odpowiednie narzędzia. Grabie przydadzą nam się wiosną i jesienią do zgrabywania szczątek roślin z trawy. Jeśli mamy duży ogród, ich usuwanie ułatwi nam dmuchawa do liści i rozdrabniacz do gałęzi. Nożyce do trawy pozwolą nam z kolei dociąć fragmenty trawnika niedostępne dla kosiarki. Nieodzowne mogą się również okazać taczki, którymi będziesz mógł przewozić np. skoszoną trawę na kompostownik.

Jeśli natomiast dopiero planujesz zasiać trawę, rozważ zakup siewnika ogrodowego, za pomocą którego będziesz również później mógł równomiernie rozprowadzać nawóz. Nie zapomnij o zraszaczu do nawadniania trawnika!

Narzędzia do dbania o rośliny ogrodowe

Do pielęgnacji roślin w ogrodzie będziesz potrzebować dodatkowych narzędzi. Szpadel pomoże Ci w sadzeniu i przesadzaniu kwiatów, krzewów i drzewek ozdobnych. Posadzone rośliny przycina się na wiosnę, dlatego niezbędny również będzie sekator lub nożyce do żywopłotu. W regularnym podlewaniu pomoże nam z kolei konewka i wąż ogrodowy. Narzędzia te przydadzą się również do prowadzenia ogródka warzywnego czy pielęgnacji drzewek i krzewów owocowych Do zakładania grządek, plewienia i spulchniania gleby w ogródku potrzebna będzie za to motyka, spulchniacz lub glebogryzarka.

Sprzęt na lata – jak dbać o narzędzia do ogrodu?

Oprócz samej pielęgnacji ogrodu warto również zadbać o sprzęt. Po pracy najlepiej każdorazowo oczyścić go z osadzonych resztek roślin, trawy i innych zanieczyszczeń. W tym celu możemy opłukać sprzęt wężem ogrodowym i w razie potrzeby użyć szczotki drucianej, aby usunąć przyklejony brud. Po oczyszczeniu narzędzi należy dobrze je wysuszyć za pomocą szmatki lub wystawiając na słońce.

Sprzęt najlepiej przechowywać w suchych i wentylowanych pomieszczeniach, takich jak szopa czy garaż. Aby zapobiec tępieniu ostrzy, większe narzędzia dobrze jest powiesić lub postawić do góry nogami, natomiast mniejsze trzymać w wiaderku z piaskiem.

Odpowiedni sprzęt jest niezbędny do pielęgnacji zielonej przestrzeni, dlatego w sklepie TOMEX znajdziesz szeroki wybór narzędzi ogrodowych do dbania o przydomowy ogród, prowadzenia ogródka warzywnego, sadu owocowego czy gospodarstwa rolnego. Sprawdź naszą ofertę już teraz i ciesz się piękną i zadbaną zielenią!

pixel