Darmowa dostawa od 499,00 zł

Glebogryzarki

( ilość produktów: 23 )

Glebogryzarka – skuteczna pielęgnacja gleby

Jeśli prowadzisz ogród warzywny lub ogródek działkowy, to na pewno wiesz, ile wysiłku kosztuje przygotowanie gruntu pod uprawę roślin i warzyw. Spulchnianie gleby pozwala zapewnić odpowiednie napowietrzenie i nawodnienie, co z kolei przekłada się na lepszy wzrost roślin. Wykorzystując specjalnie przeznaczony do tego sprzęt, jakim jest glebogryzarka, możemy znacznie ułatwić sobie pracę i zaoszczędzić czas. Dowiedz się, do czego może przydać się ogrodzie i na co zwrócić uwagę przy zakupie glebogryzarki.

Czy opłaca się kupić glebogryzarkę? – wszystkie zalety

Ręczne przekopywanie ogródka wymaga dużo czasu i jeszcze więcej wysiłku, dlatego glebogryzarka może wybawić nas od ciężkiej pracy. Sprzęt ten posiada szereg zalet, które wykorzystamy zarówno w ogrodzie ozdobnym, jak i ogródku z uprawami. Dzięki funkcji spulchniania gleby za pomocą glebogryzarki możemy:

  • przygotować grunt pod uprawę warzyw,
  • przyszykować glebę pod rabaty kwiatowe i sadzenie roślin,
  • przygotować podłoże do zasiania nowego trawnika,
  • zapewnić optymalne spulchnienie, napowietrzenie i nawodnienie gleby,
  • odpowiednio ukształtować i wyrównać teren.

Tak szerokie zastosowanie sprawia, że posiadanie takiego urządzenia w swoim ogrodowym niezbędniku wydaje się oczywiste. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, czy opłaca Ci się kupić glebogryzarkę, rozważ opcję wypożyczenia sprzętu. Usługę wynajmu znajdziesz także w ofercie TOMEX.

Wybór glebogryzarki – na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić glebogryzarkę do swojego ogrodu, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę przed jej zakupem? Przyjrzyj się parametrom poszczególnych modeli – to, co powinieneś uwzględnić w pierwszej kolejności to napęd i moc silnika, szerokość i głębokość pracy oraz waga i mobilność sprzętu. Szeroka oferta nowoczesnego sprzętu daje pewność, że znajdziesz model idealny dla siebie.

Jaka glebogryzarka do mojego ogrodu – spalinowa czy elektryczna?

Wybór rodzaju napędu to pierwszorzędna sprawa przy zakupie glebogryzarki. Elektryczne modele to idealne rozwiązanie do przydomowego ogrodu lub ogródka działkowego. Charakteryzuje je cicha i bezemisyjna praca, kompaktowy rozmiar oraz konieczność zapewnienia dostępu do stałego źródła prądu.

Glebogryzarka spalinowa przeznaczona jest do ogrodów i terenów uprawnych o większej powierzchni. Jej pojemny zbiornik pozwala na wydajną pracę bez ograniczeń, a wysoka moc silnika daje pewność, że poradzi sobie przy spulchnianiu ciężkich i gliniastych gleb na dużej głębokości.

Głębokość pracy glebogryzarki

Poszczególne modele glebogryzarek różnią się głębokością, z jaką mogą spulchniać glebę. U mniejszych z nich parametr ten wynosi 13-15 cm i wystarczy do założenia grządek, rabat kwiatowych czy trawnika. Mocniejsze glebogryzarki mogą pracować na głębokości nawet do 33-35 cm i sprawdzą się przy zakładaniu upraw roślin o bardziej rozbudowanym systemie korzeniowym.

Glebogryzarka do trawnika

Z pomocą glebogryzarki usuniesz stary trawnik i przygotujesz glebę do zasiania nowej trawy lub posadzenia roślin. Przed użyciem sprzętu najlepiej skosić trawnik, następnie można przekopać teren i spulchnić glebę. Maszyna bez problemu rozprawi się z chwastami, gałązkami, a nawet mniejszymi korzeniami i średnimi kamieniami.

Korzyści płynących z posiadania glebogryzarki jest wiele, dlatego warto rozważyć jej zakup lub wynajem. W ofercie sklepu TOMEX znajdziesz szeroki wybór glebogryzarek, wśród których znajdziesz model idealnie dopasowany do potrzeb Twojego ogrodu.

pixel