Darmowa dostawa od 499,00 zł

Pilarki

( ilość produktów: 99 )

Szybkie i precyzyjne cięcia z pilarkami

Nowoczesne elektronarzędzia do cięcia i obróbki drewna to niezbędnik nie tylko zawodowego stolarza, ale i zapalonego majsterkowicza. Sprzęt, taki jak pilarki, wyrzynarki czy zagłębiarki, sprawdzi się w warsztacie podczas remontów lub wykańczania powierzchni. Część z nich z powodzeniem wykorzystamy również w pielęgnacji ogrodu. Sprawdź, które narzędzia do pracy z drewnem warto mieć w swoim warsztatowym przyborniku.

Różnorodny sprzęt do cięcia

Obecny rynek oferuje duży wybór narzędzi, które możemy wykorzystać do cięcia i obróbki rozmaitych tworzyw. Wśród najpopularniejszych z nich znajdziesz piły i pilarki, które zapewniają szybkie i precyzyjne cięcie drewna i nie tylko.

Pilarka tarczowa – dzięki powierzchni tnącej w postaci tarczy zakończonej ząbkami pozwala na dokładne cięcie w linii prostej i nadaje się do pracy na budowie, w stolarni lub warsztacie. W zależności od wykorzystywanych tarcz z łatwością poradzi sobie z przecinaniem materiałów, takich jak drewno, ceramika, aluminium czy beton.

Pilarka stołowa – to podstawowe narzędzie wykorzystywane podczas obróbki drewna, z którym przeprowadzisz cięcie wzdłużne i poprzeczne. Jej tarcza tnąca jest przymocowana do stołu roboczego, dzięki czemu zapewnia komfort pracy oraz pozwala na regulację głębokości cięcia. Wraz z większą mocą oraz średnicą tarczy możemy poddawać cięciu twardsze materiały.

Piła ukośnica – z jej wykorzystaniem przeprowadzimy precyzyjne cięcie tworzyw pod kątem. Większość modeli posiada system blokowania oraz umożliwia regulację ustawienia ostrza, aby ciąć pod pożądanym nachyleniem najczęściej w granicach 45-90°.

Pilarko-zagłębiarka – sprawdzi się przy wykonywaniu prac wykończeniowych. Jej kompaktowa budowa pozwala na dokładne docinanie krawędzi w trudnodostępnych miejscach, np. paneli podłogowych przy ścianie. Zagłębiarka umożliwi Ci również wycinanie rowków i kanałów oraz otworów pod zawiasy.

Wygodna obróbka drewna z wyrzynarką

Wyrzynarka to sprzęt, za pomocą którego wykonasz szereg czynności związanych z przycinaniem drewna lub metalu. W odróżnieniu od pilarek pozwala na wykonanie cięć o dowolnym kształcie i pod dowolnym kątem, a nawet na wycięcie otworów. Sprawdzi się w przygotowywaniu i dostosowywaniu elementów do łączeń stolarskich oraz hobbystycznym majsterkowaniu.

Piły łańcuchowe i okrzesywarki do pracy w ogrodzie

Praca z drewnem czeka nas nie tylko w warsztacie, ale również w ogrodzie. Piły łańcuchowe i okrzesywarki sprawdzą się zarówno w pielęgnacji przydomowego krajobrazu, jak i w profesjonalnych pracach leśnych czy sadowniczych.

Aby zaoszczędzić czas i wysiłek na ręcznym cięciu i ciosaniu drewna, skorzystaj z pilarki łańcuchowej, z którą przygotujesz opał do kominka i usuniesz suche gałęzie. Znajdziesz u nas zarówno elektryczne modele do domowego użytku, jak i piłę spalinową o większej mocy do zastosowań przemysłowych. Okrzesywarki sprawdzą się z kolei w przycinaniu wysoko rosnących gałęzi oraz podczas pracy na nierównym terenie.

Nowoczesne narzędzia do obróbki drewna zapewniają lekką i skuteczną pracę zarówno w profesjonalnych zakładach stolarskich, jak i domowych warsztatach. Sklep TOMEX oferuje szeroki wybór sprzętu, z którym z łatwością wykonasz remont w domu, zadbasz o przydomowy krajobraz lub z chęcią oddasz się majsterkowaniu.

pixel