Darmowa dostawa od 499,00 zł

Wertykulatory spalinowe

( ilość produktów: 18 )

Wertykulator spalinowy – duża moc dla pięknego ogrodu

Zadaniem wertykulatora jest usuwanie mchu, sfilcowanej trawy oraz chwastów. Spulchnia glebę, dzięki czemu dociera do niej więcej powietrza, wody oraz substancji odżywczych. To z kolei przekłada się na piękny i zdrowy trawnik w ogrodzie. Wertykulatory spalinowe należą do grupy najbardziej zaawansowanych wertykulatorów – zarówno pod względem budowy, jak i mocy urządzenia. Jeżeli zatem posiadasz duży ogród lub działkę, o którą chcesz zadbać w sposób szczególny, wertykulator spalinowy może okazać się niezbędny. Wertykulatory spalinowe przeznaczone są do pracy na działkach i w ogrodach o sporej powierzchni. Są to urządzenia wytrzymałe i niezawodne.

 

Koszenie pionowe gwarancją pięknego ogrodu

Wertykulacja nazywana jest także cięciem pionowym – powierzchnia gleby zostaje nacięta przy pomocy wertykulatora. Dzięki temu rozluźnia się ją i jest ona w stanie przyjąć składniki odżywcze. Zabieg ten przeprowadza się raz lub dwa razy w roku i zapewnia on przepiękny wygląd trawnika. Nacięcie wynosi zazwyczaj ok. 1.5 cm. Jest to wystarczające, aby pozytywnie wpłynąć na wzrost trawy przez całe lato i jesień.

 

Wertykulatory spalinowe w ofercie sklepu TOMEX

W ofercie posiadamy różnorodne wertykulatory do trawy, nie tylko spalinowe. Jednak, to one cieszą się największą popularnością. A wszystko to za sprawą silników o dużej mocy, ostrzy z wysokiej jakości stali, a także trwałej obudowy. Wszystko to przekłada się na płynną i bezawaryjną pracę nawet na dużej przestrzeni. Wertykulatory firmy AL-KO zostały zaprojektowane w ten sposób, aby można było w wygodny sposób zastąpić wał wertykulujący na wałek napowietrzający. W ten sposób kupując wertykulator z dodatkowym wałkiem, zyskujemy również narzędzie do napowietrzania gleby. System mocowania wałków roboczych jest bardzo prostu i nie sprawia żadnych problemów podczas demontażu. Głębokość pracy (głębokość roboczą) można ustawić w pięciu położeniach, wykorzystując do tego 1 wygodną dźwignię. Ilość ostrzy zależy od modelu. Wentylatory spalinowe AL-KO znajdujące się w naszej ofercie przeznaczone są do trawników o powierzchni do 1200 m kw. Waga wertykulatorów różni się ze względu na model – ich waga oscyluje pomiędzy 20 a 35 kg. Oczywiście wszystkie oferowane przez nas urządzenia i narzędzia posiadają wieloletnią gwarancję od producenta.

Poprzez lata współpracy z najlepszymi firmami projektującymi i tworzącymi narzędzia i urządzenia do domu i ogrodu, jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom bardzo dobrą i korzystną ofertę. Jesteśmy przedstawicielem handlowym wielu firm, których produkty oferujemy w naszym sklepie. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Przybliżmy każdy produkt, pomożemy w wyborze najodpowiedniejszego urządzenia dopasowanego do potrzeb oraz do funduszy przeznaczonych na ten cel. Bez względu na to, czy potrzeba  narzędzi do ogrodu, warsztatu, firmy, czy domu – pomożemy i doradzimy!  Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub emaliowego. Nasz sklep działa szybko i profesjonalnie!

pixel