Darmowa dostawa od 499,00 zł

Szlifierki

( ilość produktów: 98 )

Szlifierki – narzędzia niezbędne w każdym warsztacie

Szlifierka to sprzęt, który ze względu na swój uniwersalny charakter znajdzie mnóstwo zastosowań zarówno w profesjonalnym zakładzie stolarskim, jak i domowym warsztacie majsterkowicza. Dzięki niej wykonasz obróbkę wszelkiego rodzaju drewna i metali oraz bez zbędnego wysiłku przeprowadzisz prace budowalno-remontowe. Którą szlifierkę warto zatem mieć w swoim warsztacie?

Jaką szlifierkę wybrać? – najpopularniejsze rodzaje szlifierek

Rozważając zakup szlifierki, najpewniej zastanawiasz się, którą najlepiej wybrać. Na rynku znajdziesz cały szereg urządzeń należących do tej kategorii, które różnią się nie tylko parametrami, ale i przeznaczeniem. Sprawdź, co oferują poszczególne rodzaje szlifierek i dobierz model dopasowany do swoich potrzeb.

Szlifierka prosta

Szlifierka prosta zwana również szlifierką trzpieniową to wszechstronne narzędzie, z którym wykonasz wiercenie, frezowanie, grawerowanie, polerowanie, cięcie i szlifowanie materiałów takich jak drewno, metal, kamień i tworzywa sztuczne. Wyróżnia ją smukły i kompaktowy rozmiar, który pozwala na swobodne manewrowanie podczas pracy w nawet najbardziej trudnodostępnych miejscach.

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa to uniwersalne narzędzie, które w zależności od dobranej tarczy, wykorzystamy do obróbki rozmaitych tworzyw oraz wyrównywania i oczyszczania różnego typu powierzchni, np. metalu z rdzy lub farby. Nadaje się zarówno do prac wykończeniowych, jak i profesjonalnych zadań budowlanych i blacharskich. Bez problemu poradzi sobie z cięciem betonu, kamienia naturalnego, metali czy prętów zbrojeniowych.

Szlifierka mimośrodowa

Jej charakterystyczną cechą jest okrągła stopa z papierem ściernym. Została opracowana z myślą o skutecznym szlifowaniu zgrubnego i polerowaniu płaskich i zaokrąglonych powierzchni. Nadaje się do ścierania powłok lakierniczych, jak również polerowania karoserii przy pomocy tarczy polerskiej.

Szlifierka oscylacyjna

Wyposażona w prostokątną stopę z materiałem ściernym przeznaczona jest głównie do obróbki dużych i płaskich powierzchni. Idealnie sprawdzi się w wygładzaniu powierzchni przed położeniem paneli lub tapet. Dzięki wymiennej stopie i różnej gradacji papierów ściernych można ją wykorzystać do szlifowania drewna, plastiku, szkła, metalu czy betonu.

Szlifierka taśmowa

Szlifierka taśmowa to sprzęt idealny do szlifowania narożników oraz obróbki zgrubnej wykonywanej na dużych powierzchniach drewnianych. Z jej użyciem wygładzisz deski bez zadziorów i niepożądanych żłobień.

Szlifierka multifunkcyjna

Ten typ szlifierki umożliwi Ci wykonywanie różnego rodzaju prac, ponieważ łączy w sobie cechy kilku urządzeń. Dzięki wymiennym akcesoriom może pełnić funkcję szlifierki, frezarki oraz wiertarki. Ze względu na wszechstronność użytkowania szlifierka multifunkcyjna jest chętnie wybieranym sprzętem zarówno przez fachowców, jak i majsterkowiczów.

Bezpieczeństwo w pracy ze szlifierką

Nowoczesne szlifierki zostały wyposażone w systemy, które mają zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania. Zwróć uwagę, czy wybierany przez Ciebie model posiada funkcje takie jak osłona tarczy, wyłącznik bezpieczeństwa czy szybki hamulec ściernicy, aby mieć pewność skutecznej ochrony w czasie pracy.

Szlifierka to narzędzie niezbędne w pracy nie tylko każdego fachowca i rzemieślnika, ale i entuzjastów majsterkowania. W sklepie TOMEX znajdziesz szeroki wybór profesjonalnego sprzęt od renomowanych producentów. Sprawdź naszą ofertę szlifierek i ciesz się lekką i wydajną pracą w swoim warsztacie.

pixel