Darmowa dostawa od 499,00 zł

Narzędzia spawalnicze

( ilość produktów: 105 )

Narzędzia spawalnicze przydadzą się każdemu miłośnikowi majsterkowania. Są niezastąpione, kiedy trzeba połączyć dwa metalowe elementy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz lutownice, spawarki oraz potrzebne akcesoria. Zajmujesz się spawaniem raczej amatorsko, a może jesteś profesjonalistą? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Spawanie i lutowanie — dwa różne sposoby łączenia elementów metalowych

Spawanie wykorzystuje bardzo wysoką temperaturę, topiąc materiał obu części, które trzeba połączyć. Możliwe jest spawanie tylko podobnych metali, wtedy będzie ono trwałe. W lutowaniu do łączenia wykorzystuje się spoiwo. Nie może mieć ono większej temperatury topnienia niż metal. Najczęściej wykorzystuje się cynę lutowniczą. Lutowanie ma szerokie zastosowanie w elektronice, spawanie natomiast w większych konstrukcjach, jak rury wodociągowe. Oba sposoby sprawdzają się w branży budowlanej i motoryzacyjnej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze spawarki?

Wybór spawarki przede wszystkim będzie zależał od metody spawania i materiału. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • prąd spawania (amperaż),
  • cykl pracy spawarki,
  • funkcje dodatkowe,
  • system zabezpieczenia przed przegrzaniem.

W naszym sklepie posiadamy spawarki do pracy różnymi metodami, z szerokim wyborem parametrów, nadające się do użytkowania codziennego i okazjonalnego. Jest to sprzęt wysokiej jakości, zapewniający bezpieczną i wydajną pracę.

Zastosowanie lutownicy transformatorowej i oporowej

Do większości prac domowych wystarczająca będzie lutownica transformatorowa. Jest większa i szybciej się nagrzewa. Złączysz za jej pomocą grubsze kable i większe powierzchnie, ale nie jest zbyt precyzyjna. Jeśli zależy Ci na łatwym manewrowaniu lub lutowaniu elektroniki i układów SDM wybierz oporową. Sprawdzą się również do napraw amatorskich czy hobbystycznych. Można w nich łatwo wymienić grot i dopasować do aktualnie wykonywanej pracy.

Bezpieczeństwo spawacza

Najbardziej narażone podczas pracy są oczy i płuca spawacza. Przy spawaniu wydzielają się szkodliwe substancje. O ile korzystasz ze spawarki okazjonalnie, nie trzeba się nimi aż tak bardzo przejmować, o tyle, jeśli robisz to często lub zawodowo konieczna jest maska ze specjalnym filtrem. Oczy natomiast należy chronić zawsze. W naszym sklepie znajdziesz przyłbice nie tylko do prac spawalniczych, ale również z siatkową osłoną do prac w ogrodzie.

Akcesoria spawalnicze i palniki, czyli jak ułatwić sobie pracę

Nawet kiedy spawanie wykonujesz tylko hobbystycznie, warto korzystać z profesjonalnych akcesoriów spawalniczych, które ułatwią Twoją pracę. Korzystanie z wózka spawalniczego podnosi jej komfort, nie musisz przenosić ciężkich spawarek i wszystko masz pod ręką. Uchwyty do przecinarek pozwalają na swobodną pracę urządzeniem, wpływając pozytywnie na efekt. Z kolei palniki gazowe zastosujesz przy lutowaniu, klejeniu na ciepło, obkurczaniu, odmrażaniu, opalaniu i zgrzewaniu, a niektóre modele nawet w kuchni. Koniecznie zobacz jaki asortyment akcesoriów przygotowaliśmy w naszym sklepie.

pixel