Darmowa dostawa od 499,00 zł

Narzędzia pomiarowe

( ilość produktów: 204 )

Precyzja wykonania z narzędziami pomiarowymi

Majsterkowanie, domowy remont czy praca w profesjonalnym warsztacie nie powiedzie się bez odpowiedniego zestawu narzędzi pomiarowych. Za pomocą precyzyjnych pomiarów określimy niezbędne parametry powierzchni, materiałów i elementów wykorzystywanych podczas prac remontowych, wykończeniowych, budowlanych, ogrodowych i nie tylko. Które narzędzia pomiarowe warto mieć pod ręką w swoim warsztacie?

Jakie narzędzia do pomiaru odległości?

W pracy majsterkowicza, stolarza czy budowlańca zbieranie pomiarów odległości przydaje się niemal na każdym kroku. Do podstawowych parametrów w tej kategorii należy długość, wysokość, szerokość i głębokość, które zmierzymy przy pomocy odpowiednich narzędzi.

Najpopularniejszym urządzeniem do przeprowadzania pomiarów odległości jest miara. Do zastosowań budowlanych i przemysłowych wykorzystuje się taśmę mierniczą lub dalmierz pozwalające na ustalanie odległości między dwoma obiektami. Ich zasięg może sięgać od 30 do nawet 100 metrów. W przydomowym warsztacie ze względu na jej kieszonkowy rozmiar sprawdzi się za to miara składana lub zwijana. Ta druga, dzięki swojej giętkiej budowie pozwoli Ci również na mierzenie zakrzywionych i okrągłych elementów.

Suwmiarka to z kolei narzędzie, za pomocą którego zmierzysz wytwarzane elementy z dokładnością do jednej setnej milimetra. Dostępna w wersji analogowej, cyfrowej i zegarowej jest niezbędnym przyrządem pomiarowym w procesie produkcji. Głębokościomierz sprawdzi się za to w dokonywaniu pomiarów szczelin, zagłębień i uskoków oraz sprawdzaniu głębokości wszelkich otworów nieprzelotowych, np. w celu kontroli jakości wykonanych produktów.

Niezbędne narzędzia do pomiaru poziomu

Właściwe wypoziomowanie jest niezbędne zarówno podczas domowego remontu, jak i profesjonalnych prac budowlanych. Od tego zależy stabilność konstrukcji oraz odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów. Najpopularniejszym urządzeniem do pomiaru poziomu jest poziomica i powinna znaleźć się w każdej skrzyni z narzędziami. Dzięki niej dokładnie wyznaczysz poziom oraz linię pionu płaszczyzn, takich jak ściany, podłogi, i sufity. Nowocześniejszymi narzędziami używanymi w tym celu są niwelatory laserowe, optyczne i kątowe, które różnią się m.in. zastosowaniem, dokładnością i zasięgiem pracy.

Mierniki elektryczne

Oprócz podstawowych narzędzi pomiarowych istnieje również szereg urządzeń elektrotechnicznych przeznaczonych do profesjonalnych pomiarów diagnostycznych. Amperomierze, woltomierze czy próbniki napięcia to przyrządy wykorzystywane głównie w pracy elektryka. Pozwalają m.in. na sprawdzenie natężenia prądu w obwodach elektrycznych czy napięcia elektrycznego instalacji elektrycznej.

Pomiar temperatury i wilgotności

Narzędzia do pomiaru temperatury i wilgotności znajdą zastosowanie w gastronomii, przemyśle czy laboratoriach badawczych. Laserowe mierniki temperatury umożliwią zebranie pomiaru temperatury z różnych powierzchni, np. asfaltu lub pracujących urządzeń, natomiast hagiometry pozwolą na zmierzenie wilgotności powietrza.

Przeprowadzenie dokładnych pomiarów ma niebagatelne znaczenie w pracy zarówno zwykłego majsterkowicza, jak i zawodowego technika. W szerokiej ofercie TOMEX znajdziesz całą gamę nowoczesnych narzędzi pomiarowych, za pomocą których wykonasz szybkie i precyzyjne pomiary.

pixel