Darmowa dostawa od 499,00 zł

Osuszanie budynku

( ilość produktów: 5 )

Kompleksowe Rozwiązania do Osuszania Budynków: Profesjonalne Osuszacze i Nagrzewnice

Jak sama nazwa wskazuje osuszanie jest zespołem czynności, których podjęcie pozwoli nam na usunięcie nadmiaru wilgoci z budynku. Sama budowa (niezależnie od tego czy mówimy o domu jednorodzinnym, wielkiej firmie czy kamienicy), przez cały czas eksploatacji, już na etapie stawiania pierwszych fundamentów jest narażona na działanie wilgoci. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że dużo wody znajdziemy w materiałach budowlanych, a złe warunki atmosferyczne jedynie potęgują warunki atmosferyczne. Gdy wilgoci jest za dużo, to sama budowa jest zagrożona. Nadmiar zbierającej się wody zwiększa czas prowadzonych prac, wpływa na wykonanie danych elementów prowadząc z czasem do rozwoju pleśni.

Metody Osuszania Budynków: Naturalne i Mechaniczne

Etap osuszania budynku jest więc czynnością absolutnie niezbędną, którą powinniśmy przeprowadzić za każdym razem, kiedy budynek zbierze nadmiar wilgoci. Samo osuszanie budynków odbywa się z wykorzystaniem różnych metod. Na lato, kiedy wilgotność powietrza nie przekracza 70% przeprowadza się tak zwane naturalne osuszanie czyli po prostu nieblokowanie ruchów powietrze, jednocześnie dbając o to, żeby odpowiednia szczelność budynku została zachowana. Poza sezonem letnim z kolei stosuje się specjalne urządzenia kondensacyjne i elektryczne, które pozwalają na przeprowadzanie skutecznego osuszania budynku.

Osuszacze działają na zasadzie absorpcji bądź kondensacji. Te pierwsze pozwalają na wyciągnięcie wody z zawilgoconych materiałów poprzez otoczenie je warstwą suchego powietrza. Drugie zaś skraplają parę wodną, która znajduje się w powietrzu. Następnie woda ta trafia do specjalnego pojemnika, znajdującego się w osuszaczu. W kolejnym etapie prac pompa osuszacza odprowadza dany kondensat do kanalizacji.

Należy pamiętać o często powtarzanej maksymie, że suchy budynek to przede wszystkim „zdrowa” konstrukcja. Osuszanie budynków jest więc niezwykle istotne, gdyż nagromadzona wilgoć zagraża zarówno konstrukcji danego obiektu jak i zdrowiu jego mieszkańców. Ma to szczególne znaczenie dla alergików i astmatyków gdyż grzyby i pleśń szczególnie szkodzą ich zdrowiu. Osuszanie budynków jest więc etapem, który musimy wykonać w należyty sposób, a pomogą ci w tym odpowiednio dobrane narzędzia.

Nasz Asortyment Osuszaczy i Nagrzewnic: Najlepsza Jakość od Renomowanych Producentów

W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór nagrzewnic i osuszaczy. Oferujemy nagrzewnice olejowe, elektryczne i gazowe. Produkty, które oferujemy pochodzą od renomowanych producentów, uznanych na całym świecie. W naszym sklepie znajdziesz narzędzia Master, GekoMilwaukee i Heidmann. Dzięki oferowanym przez nas narzędziom w pełni osuszysz dany budynek i nie będziesz musiał martwić się o ryzyko pojawienia się  na nim pleśni czy grzyba. Jeżeli nie wiesz, który z osuszaczy wybrać, to służymy ci pomocą. Napisz do nas i opisz czego potrzebujesz, a my z przyjemnością pomożemy ci w wyborze idealnego narzędzia dla ciebie. Ponadto, wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają gwarancję. Dzięki temu masz pewność, że inwestujesz w maszyny wysokiej jakości, które będą ci wiernie ci służyć przez wiele długich lat.

pixel