Darmowa dostawa od 499,00 zł

Łuparki do drewna

( ilość produktów: 9 )

Wybór Idealnej Łuparki do Drewna: Efektywność i Jakość

Łuparka do drewna to urządzenie, które pozwala na dzielenie kłody drewna na tzw. szczapy. Innymi słowy łuparka do drewna przyda się w każdym miejscu gdzie trzeba przygotować duże ilości drewna opałowego. Innymi słowy jest to narzędzie niezbędne, jeżeli swoje domostwo ogrzewasz drewnem. Łuparka do drewna pozwala na uzyskanie równych kawałków drewna i regulować długość łupania w zakresie np. od 20 do 50 cm. Dzięki temu przygotujemy zarówno drewno do kominka, piecyka oraz kotła.

Kluczowe Czynniki Wyboru Łuparki do Drewna

Wybierając łuparkę musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę to jaką ilość drewna będziesz przerabiać. Równie istotne są gabaryty samego urządzenia. Standardowe łuparki do drewna mają najdłuższy bok o długości 90 cm. Weź również pod uwagę wagę. Duże łuparki do drewna mogą ważyć nawet do 60 kilogramów. Łuparki do drewna są zwykle wyposażone w kółka co znacznie ułatwia przenoszenie sprzętu. Przykładowa łuparka taka jak Cedrus LS08V 3300W CEDLS08V powinna bez problemu zmieścić się w twoim samochodzie.

Przy wyborze łuparki do drewna należy również wziąć pod uwagę silnik hydrauliczny i funkcję automatycznego powrotu. Takie urządzenia wymagają od ciebie jedynie załadowania drewna do środka. Jak szybko pracują te maszyny? Standardowa łuparka do drewna do użytku domowego pozwala na rozłupanie około 100 sztuk drewna o długości 52 cm na godzinę. Ponadto w twoim domu z powodzeniem sprawdzi się łuparka do drewna o sile nacisku od 4 do 5 ton. Pozwoli ona na szybkie przygotowanie do kilkunastu metrów sześciennych drewna na zimę. Jeżeli zużycie drewna osiąga ilość kilkudziesięciu metrów sześciennych, to wtedy zastanów się nad łuparką o sile nacisku do 7 ton.

Dlaczego Warto Inwestować w Wysokiej Jakości Łuparkę do Drewna

Radzimy również przy zakupie łuparki do drewna zdecydować się na droższy model. Dlatego, że wybierając tańszy odpowiednik możemy trafić na model, który nie tylko będzie o wiele bardziej hałaśliwy przy pracy, ale również szybciej ulegnie uszkodzeniu. Ile kosztują łuparki do drewna? Najtańsze modele, które można znaleźć w każdym sklepie budowlanym to wydatek rzędu kilkuset złotych, ale nie są to narzędzia godne polecenia. Dobrej jakości łuparki kosztują od 2500 do 5000 zł. Narzędzia te wykorzystują silnik prądu trójfazowego, posiadają nacisk do 5 ton i pozwalają na grubych i długich kłód o długości nawet do 1 m. Oddzielną kategorie stanowią modele profesjonalne, których siła nacisku wynosi nawet do 12 ton. Pozwalają one na przełamanie grubych kłód drewna o średnicy około 50 cm, jednak nie są to narzędzia potrzebne do domu.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę na jeden istotny aspekt. Jeżeli chcesz zaoszczędzić i kupić najtańszy model łuparki drewnianej, nie rób tego. Przyniesie ci ona więcej szkód i pożytku. Jeżeli chcesz zainwestować w łuparkę do drewna wysokiej jakości, która posłuży ci przez kilka sezonów, to koniecznie sprawdź naszą ofertę. W naszym sklepie mamy zarówno łuparki pionowe i poziome, a także frezarkę do dni firmy Cedrus. Jeżeli nie wiesz, którą łuparkę do drewna wybrać to skontaktuj się z nami. Opisz czego potrzebujesz, a my pomożemy ci w doborze idealnego modelu.

pixel