Darmowa dostawa od 499,00 zł

Narzędzia ręczne

( ilość produktów: 1636 )

Narzędzia ręczne do domu, warsztatu i nie tylko

Gdy w naszym domu pojawia się drobna usterka, z opresji ratują nas odpowiednie narzędzia. Przeciekający kran, zapchany zlew czy skrzypiące drzwi w przedpokoju to tylko kilka najczęstszych domowych awarii, na które dobrze być przygotowanym. Podstawowe narzędzia ręczne stanowią niezbędną pomoc w pracy każdego majsterkowicza, złotej rączki czy zawodowca. Które przyrządy warto mieć w swojej domowej skrzynce z narzędziami?

Narzędzia ręczne do warsztatu

Warsztat, w którym brak podstawowych narzędzi jest jak studio malarskie bez farb i pędzli. Pomimo tego, że coraz częściej korzystamy ze sprzętu, który ma nas wyręczać w pracy manualnej, warto mieć w swoim warsztatowym zestawie najpotrzebniejsze narzędzia ręczne. Nasz niezbędnik powinien zawierać młotki, szczypce, klucze, wkrętaki, nożyce, łomy, imadła, noże, nitownice, pilniki, piły, siekiery i ściski. Narzędzia te przydadzą się w pracy nie tylko każdego amatora majsterkowania, ale i fachowca, w tym elektryka, mechanika, ogrodnika czy stolarza.

Podstawowe narzędzia do prac budowlano-remontowych

Oprócz narzędzi do majsterkowania warto mieć przyrządy, z którymi z powodzeniem wykonamy podstawowe prace remontowe, budowlane czy konserwacyjne. Zestaw szpachel, pac, kielni, pędzli i wałków malarskich przyda się podczas renowacji ścian, sufitów czy podłóg. Z ich użyciem rozprowadzisz klej lub masę szpachlową, naprawisz pęknięcia powierzchni, usuniesz starą tapetę czy odmalujesz pokój. Dzięki obcinakom do rur z łatwością dopasujesz poszczególne elementy instalacji, a z pistoletem do pianki zadbasz o odpowiednią izolację szczelin, np. przy uszczelnianiu okien lub osadzaniu drzwi.

Niezbędny zestaw narzędzi ręcznych w domu

W każdym gospodarstwie domowym powinien znaleźć się komplet podstawowych narzędzi ręcznych niezbędny przy przeprowadzaniu drobnych napraw i awarii. Aby nie musieć co chwilę wzywać fachowca, warto mieć pod ręką następujące narzędzia:

  • Młotek – z jego pomocą przybijemy gwoździe i wykonamy szereg drobnych prac remontowych.
  • Wkrętaki – przydadzą się w montażu mebli czy naprawie urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Warto wyposażyć się w śrubokręt płaski i krzyżowy do różnego rodzaju wkrętów lub postawić na uniwersalny model z wymiennymi końcówkami.
  • Klucze – posłużą do wkręcania i odkręcania śrub, nakrętek i łbów o różnych rozmiarach, dlatego lepiej mieć przynajmniej kilka egzemplarzy. Dostępne są również modele płasko-oczkowe, które z uwagi na to, że łączą w sobie dwie funkcje, polecane są do domowych zastosowań.
  • Kombinerki – użyjemy do wyciągania gwoździ, przytrzymywania trudno uchwytnych elementów podczas montażu, jak również do kształtowania i przecinania drucianych przewodów.
  • Miarka – umożliwi nam wykonanie dokładnych pomiarów wysokości, długości i odległości podczas remontu i nie tylko.

Jeżeli dopiero zaczynasz kompletować swój domowy przybornik, w naszej ofercie znajdziesz gotowe zestawy narzędzi, które powinny znaleźć się w ekwipunku każdej złotej rączki.

Najlepsze marki narzędzi ręcznych

Sklep TOMEX oferuje szeroki wybór narzędzi ręcznych, z którymi z łatwością złożysz meble czy wymienisz klamkę w domu. Nasza oferta to również profesjonalny sprzęt stworzony z myślą o potrzebach branży budowlanej, remontowej, elektrycznej, samochodowej i ogrodniczej. Znajdziesz u nas produkty od renomowanych producentów narzędzi, takich jak Milwaukee, Sata, Stalco, Richmann, Yato, Jonnesway, Grosley, Geko, Stanley, Beta, Awtools i wiele innych. Sprawdź naszą ofertę już teraz i skompletuj swój zestaw narzędzi!

pixel