Darmowa dostawa od 499,00 zł

Niezbędne narzędzia do remontu mieszkania

2023-04-18
Niezbędne narzędzia do remontu mieszkania

Co warto mieć przy sobie podczas remontu mieszkania?

Wizja gruntownego remontu domu lub mieszkania bywa przerażająca, szczególnie gdy brak pod ręką niezbędnych narzędzi. Renowacja ścian, wymiana podłóg czy prace wykończeniowe mogą stanowić prawdziwe wyzwanie bez odpowiedniego sprzętu. Które narzędzia powinny się obowiązkowo znaleźć w naszym remontowym przyborniku?

Niezbędne narzędzia ręczne

Bez najpotrzebniejszych narzędzi ręcznych niewiele uda nam się zdziałać, dlatego przed rozpoczęciem remontu warto wyposażyć się w zestaw niezbędnych egzemplarzy. Wśród nich nie może zabraknąć podstawowych przyrządów, takich jak:

  • Młotek – zawsze towarzyszy pracom budowlano-remontowym. Postaw na młotek murarski, który dzięki obuchowi z dwoma różnymi zakończeniami pomoże Ci nie tylko w przybijaniu gwoździ, ale i zbijaniu tynku czy kafelków.
  • Poziomica – niezastąpione narzędzie podczas remontu i prac wykończeniowych. Przyda się w wyznaczaniu poziomu ścian, podłóg czy sufitów. Dzięki niej zadbasz o równe powierzchnie w swoim domu.
  • Szczypce i kombinerki – pomogą w wyciąganiu gwoździ, przecinaniu drutów i przytrzymywaniu różnych przedmiotów.
  • Miarka – najlepiej zwijana, przyda się w określaniu odległości.
  • Śrubokręt – niezbędny podczas każdego remontu i drobnych prac naprawczych. Warto mieć co najmniej kilka wkrętaków, dzięki którym z łatwością przykręcisz i odkręcisz różne rodzaje śrubek i wkrętów. Śrubokręt płaski i krzyżakowy to dwa najpopularniejsze modele, ale pomyśl również o wkrętaku próbnikowym, z którym sprawdzisz, czy w konkretnym miejscu płynie prąd.
  • Klucze – podobnie jak wkrętaki, najlepiej wyposażyć się w ich cały zestaw. Klucze płaskie lub płasko-oczkowe z dwoma różnymi końcówkami przydadzą się przy odkręcaniu i dokręcaniu śrub i nakrętek.

Oprócz wyżej wymienionych narzędzi ręcznych warto się również zaopatrzyć w ołówek stolarski do nanoszenia oznaczeń, nóż do docinania cienkich materiałów (takich jak tapety), taśmę izolacyjną, pistolet do nakładania mas, a także zestaw różnego rodzaju śrubek, gwoździ i nakrętek.

Narzędzia do malowania

Przeprowadzając remont, często decydujemy się na przemalowanie lub odmalowanie ścian i sufitów w mieszkaniu. W tym celu należy wykorzystać narzędzia przeznaczone do prac malarskich. Przydadzą się zarówno zwykłe pędzle, którymi dotrzemy we wszystkie trudnodostępne miejsca, jak i wałek malarski do pokrywania farbą większych powierzchni. Poszczególne modele obu narzędzi różnią się wielkością, kształtem i rodzajem włosia. Szpachelki pomogą nam z kolei w usuwaniu łuszczącej się starej farby lub tapety oraz naprawianiu za pomocą masy szpachlowej pęknięć na ścianach. Oprócz tego przyda się również wiadro do mieszania farb, rozpuszczalnik do czyszczenia powierzchni i narzędzi z farby, drabina oraz folia ochronna, z którą zabezpieczymy meble bez konieczności ich wynoszenia.

Jakie elektronarzędzia są potrzebne do remontu?

Poza narzędziami ręcznymi podczas remontu niezwykle przydatne są elektronarzędzia. Wiertarka posłuży do wywiercania otworów oraz mieszania zapraw, z kolei za pomocą wkrętarki szybko i łatwo skręcisz meble. Możemy również postawić na wiertarko-wkrętarkę łączącą funkcję obu narzędzi. Oprócz tego przyda się wyrzynarka, z którą przytniemy różne tworzywa, np. panele podłogowe.

Odpowiedni zestaw narzędzi to gwarancja udanego remontu mieszkania. Starannie dobrany przybornik narzędziowy wykorzystasz później przy drobnych naprawach, pracach konserwacyjnych i majsterkowaniu. W ofercie TOMEX znajdziesz niezbędny sprzęt i elektronarzędzia, z którymi szybko i łatwo przeprowadzisz remontu domu.

pixel