Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice do ogrodu – jak wybrać najlepsze?

2023-01-13
Rękawice do ogrodu – jak wybrać najlepsze?

Z zapałem pielisz grządki, przycinasz krzewy i przekopujesz rabaty kwiatowe? W takim razie zwróć uwagę na to, aby zadbać o swoje dłonie. Nawet podczas lekkich prac w ogrodzie są one narażone na bolesne skaleczenia, otarcia i odciski. Jest tylko jeden sposób, aby je chronić – są nim rękawice ogrodowe. Dowiedz się, jak wybrać właściwy model, aby dłonie nie ucierpiały podczas pielęgnacji zieleni.

Idealne rękawice do ogrodu, czyli jakie?

Ogrodnik – hobbysta czy zawodowiec – powinien mieć przynajmniej jedną parę rękawiczek roboczych. Aby faktycznie chroniły one dłonie, muszą:

  • być do nich dopasowane – na rynku są dostępne zarówno rękawice ogrodowe damskie, jak i męskie oraz modele uniwersalne. Mają one różne rozmiary, dzięki czemu są optymalnie dopasowane do długości palców i kształtu dłoni;
  • być wykonane z wytrzymałych, ale jednocześnie zapewniających swobodę ruchów materiałów – tylko wtedy zapewnią one pełen komfort podczas prac w glebie, ręcznego usuwania chwastów, sadzenia rozsady.

Rękawice do ogrodu powstają także z myślą o wykonywaniu w nich konkretnych czynności. W niektórych z nich powinno się sadzić kwiaty, a w innych pracować z ciężkimi narzędziami.

Rękawice ogrodowe – rodzaje

Często przycinasz ozdobne krzewy, usuwasz chwasty z rabat kwiatowych i chwytasz za łopatę? Oznacza to, że nie wystarczy ci jedna para rękawic ogrodowych.

Rękawice robocze ogrodowe do pracy w ziemi

To najpopularniejsze modele – ze względu na swoje zastosowanie i wygodę, którą zapewniają. Te rękawiczki do ogrodu są wykonane tak, aby móc precyzyjnie wyrwać małe chwasty, przesadzać niewielkie rośliny i pracować z najmniejszymi narzędziami. Ich wewnętrzna powierzchnia jest wykończona antypoślizgowym materiałem, dlatego umożliwiają pewny chwyt łopatki, motyczki, grabek czy pikownika.

Rękawice ogrodowe do pracy z ciężkimi narzędziami

Jeżeli za pomocą szpadla przekopujesz rabaty kwiatowe, wozisz ziemię taczką, często grabisz liście, to twoje dłonie są narażone na bolesne otarcia i odciski. Bez odpowiednich rękawiczek ogrodowych ani rusz – podczas takich prac sprawdzą się modele, które są uszyte z grubej tkaniny. Jednocześnie zapewniają one swobodę ruchów i możliwość zwinnego posługiwania się narzędziami. Aby zapewnić komfort ogrodnikom, ich wierzchnią część wykonuje się z tkanin zapewniającej wentylację skórze.

Rękawice do przycinania krzewów ozdobnych

Uprawiasz róże lub inne krzewy z ostrymi kolcami? Wybierz dla siebie specjalnie zaprojektowane rękawice, dzięki którym twoje dłonie i ręce będą chronione przed pokłuciem i zadrapaniami. To dość drogie modele wykonane z grubszych tkanin i z wysokimi mankietami. Zakładając je, zabezpieczasz zarówno swoje dłonie, jak i przedramiona.

Rękawice ogrodowe to ważny gadżet w arsenale akcesoriów do pielęgnacji ogrodu. Powinny towarzyszyć ci wtedy, gdy przekopujesz grządki, pielisz rabaty kwiatowe, grabisz liście czy używasz szpadla. Zadbaj o to, aby wybrać model, który będzie wygodny, idealnie dopasowany do dłoni i przeznaczony do lekkich prac lub pielęgnacji ogrodu za pomocą ciężkich sprzętów. Dzięki temu twoje dłonie nie ucierpią, nawet jeśli będziesz często i intensywnie zajmował się zielenią.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

STALCO RĘKAWICE BAWEŁNIANO POLIESTROWE S-MEDIUMDRAG PREMIUM

STALCO RĘKAWICE BAWEŁNIANO POLIESTROWE S-MEDIUMDRAG PREMIUM

3,99 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3,99 zł
STALCO RĘKAWICE AKRYLOWE S-THERMGRIP

STALCO RĘKAWICE AKRYLOWE S-THERMGRIP

11,99 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11,99 zł
STALCO RĘKAWICE POLIESTROWE S-GARDEN

STALCO RĘKAWICE POLIESTROWE S-GARDEN

4,49 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4,49 zł
MILWAUKEE RĘKAWICE ROBOCZE WZMACNIANE

MILWAUKEE RĘKAWICE ROBOCZE WZMACNIANE

160,28 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 160,28 zł
MILWAUKEE RĘKAWICE ANTYPRZECIĘCIOWE

MILWAUKEE RĘKAWICE ANTYPRZECIĘCIOWE

49,59 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,59 zł
pixel