Darmowa dostawa od 499,00 zł

Pompy do wody

( ilość produktów: 24 )

Pompy do wody AL-KO

Pielęgnacja ogrodu nie skupia się jedynie na idealnym, równym trawniku, ale również na dbaniu o piękne kwitnące rośliny. Aby bujnie rosły potrzeba wody do ich podlewania. Do zaopatrywania gospodarstwa domowego w wodę, warto wybrać sprzęt najwyższej jakości. Takie właśnie są pompy do wody marki AL-KO, które dostępne są w naszym sklepie. Sprawdź, do czego jeszcze mogą Ci się przydać.

Pompy zanurzeniowe AL-KO — do czystej i brudnej wody

Pompy zanurzeniowe AL-KO dostępne są w dwóch rodzajach: do wody czystej i brudnej. To urządzenia wielozadaniowe, dla których duże natężenie przepływu wody, nawet do 15000 l/h nie stanowi problemu. Pompy do czystej wody możesz użyć do basenów, studni czy fontann, natomiast do wody brudnej do stawów, deszczowni i zalanych piwnic. Opatentowany system Twin Combi pozwala usuwać wodę w trybie płytkiego zasysania do 3 mm. Niemiecką jakość widać w trwałych i niezawodnych elementach jak nierdzewne wały ze stali szlachetnej, łożyska kulkowe, wytrzymałe potrójne uszczelki. W ofercie firmy AL-KO znajdziesz wydajne urządzenia o wysokości tłoczenia 55 m oraz modele 2 w 1 do wody czystej i brudnej.

Pompy powierzchniowe AL-KO — skuteczne nawadnianie ogrodu

Najlepsze do nawadniania ogrodu za pomocą opryskiwaczy, zraszaczy lub natrysków są pompy powierzchniowe marki AL-KO. Dzięki zintegrowanemu systemowi nawadniania Venturiego mają dobre ssanie i efektywny przepływ wody. W ich ofercie znajdziesz pompy z serii:

  • Premium,
  • Comfort,
  • Classic.

Pompy Premium i Comfort posiadają zintegrowany filtr wstępny XXL, łatwy w czyszczeniu oraz ochronę przed suchobiegiem, kiedy nie ma wystarczającej ilości wody. Obie są mocne i niezawodne, a Premium dodatkowo energooszczędne i ciche. Jeśli interesują Cię pompy podstawowe z  doskonałym stosunkiem ceny do wydajności, wybierz linię Classic.

Hydrofor AL-KO — woda pod stałym ciśnieniem

Hydrofor jest pompą powierzchniową do wody czystej, która posiada zbiornik ciśnieniowy oraz przekaźnik, co gwarantuje stałe ciśnienie wody. Planując instalację nawadniającą i korzystanie ze zbiornika wodnego np. studni sprawdzi się on bardzo dobrze. Jego zaletą jest to, że po odkręceniu kurka woda płynie natychmiast. Korzystając z tego rozwiązania, można znacząco zmniejszyć zużycie wody oraz wydłużyć żywotność pompy, ponieważ włącza się ona tylko wtedy, kiedy w zbiorniku spadnie ciśnienie. System kontroli przepływu Flow-Control-System chroni pompę przed pracą na sucho, wyłączając ją i eliminując ryzyko przegrzania.

Pompy do wody AL-KO — jaką wybrać?

Pompy powierzchniowe będą doskonałe do wypompowywania wody ze zbiorników na deszczówkę. Można ja wykorzystać do podlewania roślin, mycia samochodu czy prac porządkowych w ogrodzie. Do pompowania wody ze zbiorników głębszych niż 8 m, np. studni głębinowych najlepiej sprawdzi się pompa zanurzeniowa, natomiast w innym wypadku można postawić na hydrofor, który dodatkowo zapewnia stałe ciśnienie w domowej instalacji wodnej. W zależności od preferencji możesz również wybrać pompy elektryczne lub spalinowe. Te ostatnie nie nadają się do pracy w pomieszczeniach ze względu na emisję spalin, za to można ich używać w miejscach pozbawionych prądu. 

pixel