Darmowa dostawa od 499,00 zł

Roboty koszące

( ilość produktów: 5 )

Roboty koszące AL-KO

Właściciele ogrodów często narzekają na koszenie trawy. A gdyby tak mieć piękny i zadbany trawnik bez konieczności poświęcania czasu na samodzielne jeżdżenie po nim kosiarką? W XXI wieku to możliwe! Wszystko za sprawą robotów koszących. W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne Robolinho® marki AL-KO. Sprawdź konieczne, który model będzie idealny dla Ciebie.

Jak działają roboty koszące?

Spoglądając na robota koszącego, słusznie nasuwa Ci się porównanie do popularnych robotów odkurzających podłogi. Ich działanie jest bardzo podobne. Robot ładuje się w stacji dokującej, która jest również jego „garażem”, tam jest przechowywany. Obszar, który ma wykosić, wyznacza się za pomocą przewodu ograniczającego, który szpilkami wbija się do trawnika. Jest on niewidoczny, więc nie wpłynie na aspekt wizualny ogrodu. Kosiarki automatyczne wyposażone są w obrotowe noże, tnące trawę na drobne części. Pozostawione na trawie stają się naturalny nawozem.

Robot koszący AL-KO — on pracuje, Ty odpoczywasz

Nowoczesny robot koszący Robolinho® od AL-KO wykona za Ciebie pracę, abyś mógł zrelaksować się i spędzić czas z najbliższymi. Nie przeszkodzi Ci w tym żaden hałas, ponieważ urządzenie jest ciche, natężenie emitowanego dźwięku to jedynie 60 dB(A). Wyposażone jest w unikalny system noży do mulczowania, więc trawa jest drobno skoszona. Może podjeżdżać na wzniesienia do 45%, dzięki kołom napędowym o dużej przyczepności. Nie zatrzymuje się na nierównym terenie, ponieważ ma 120 mm prześwitu z tyłu. Poradzi sobie z wąskimi zakamarkami do 60 cm bez dodatkowej instalacji.

Roboty koszące Robolinho® od AL-KO — łatwa obsługa

Roboty koszące AL-KO mają łatwy w obsłudze wyświetlacz, na którym nie tylko ustawisz czas rozpoczęcia pracy, ale także zobaczysz, w jakim stanie jest urządzenie. Szybko ustawisz wysokość koszenia, przekręcając pokrętło. Zakres wysokości to od 25 mm do 55 mm. Pracę możesz przerwać jednym przyciskiem „home”, robot samodzielnie wróci do bazy. Skanując kod QR, możesz połączyć się z aplikacją inTOUCH i sterować robotem za pomocą wi-fi.

Czy roboty koszące AL-KO są bezpieczne?

Roboty koszące AL-KO posiadają innowacyjny system noży DCS (Double-Cut System) zaprojektowany przez niemieckich inżynierów, które redukują zabrudzenia w obudowie, dzięki czemu czyszczenie robota nie jest czasochłonne. Dodatkowo noże precyzyjnie koszą trawę, sprawiając, że staje się ona naturalnym nawozem. Aby użytkowanie robota było maksymalnie bezpieczne, zostały one wyposażone w zintegrowany system czujników. Najważniejszym z nich jest czujnik wykrywający podniesienie sprzętu. Automatycznie wyłącza on wtedy urządzenie, minimalizując ryzyko skaleczenia. Drugim ważnym czujnikiem jest ten chroniący robota przed uderzeniem w przeszkody np. drzewa. W zależności od modelu roboty mogą mieć również czujnik deszczu, czyli będą samodzielnie wracać do stacji dokującej, kiedy zacznie padać. Niektóre roboty można dodatkowo zabezpieczyć kodem PIN, bez jego wpisania urządzenie nie zacznie pracy.

W naszym sklepie prezentujemy szeroką ofertę robotów koszących AL-KO, które nadają się do wielu ogrodów. Potrafią kosić nierówne powierzchnie, skomplikowane trawniki oraz omijać rabaty kwiatowe.

pixel