Darmowa dostawa od 499,00 zł

Grille i akcesoria

( ilość produktów: 5 )

Jak Wybrać Idealny Grill na Sezon Wiosenno-Letni?

Sezon wiosenno-letni to wyjątkowy czas dla Polaków. Właśnie wtedy zaczynamy spędzać czas w naszych ogródkach i na podwórkach i oddajemy się przyjemności wynikającej z przygotowywania przepysznego mięsa z grilla. Niektórzy żartobliwie twierdzą, że grillowanie jest wręcz naszym sportem narodowym, a stwierdzenie to wbrew pozorom nie jest bardzo dalekie od prawdy.

Sezon grillowy zbliża się do nas wielkimi krokami. A jeżeli nie masz porządnego sprzętu do grillowania, to koniecznie powinieneś zainteresować się naszą ofertą.

Wybierając Grill – Czego Szukać?

Wybierając odpowiedni grill, który uświetni każdą imprezę organizowaną na twoim podwórku bądź w ogródku, powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad kupnem odpowiedniego grilla. Dzielimy je na trzy typy: węglowe, gazowe oraz elektryczne, dzielimy je również pod kątem mobilności (stacjonarne i przenośne) jak i konstrukcji (stalowe, żeliwne oraz murowane).

Grille węglowe są zdecydowanie najbardziej popularne w Polsce. Są one łatwe w utrzymaniu, relatywnie tanie, a w dodatku cechują się bezpieczną konstrukcją (która zwykle jest wykonana ze stali nierdzewnej bądź żeliwa). Grille węglowe również oddają ten specyficzny zapach i aromat potraw z grilla. Ten który zapewne dobrze znasz i który pojawia się w polskich ogrodach co roku wraz z początkiem ciepłych, majowych dni.

Grille gazowe jak sama nazwa wskazuje do swojej pracy wykorzystują butle z gazem bądź są na stałe podłączone do źródła gazu ziemnego. Zyskują one coraz większą popularność w Polsce, a moda na nie przybyła do nas z zachodu. Ich zaleta to przede wszystkim o wiele większy komfort użytkowania w porównaniu do grilli węglowych. Wystarczy bowiem jedynie zapalić palnik. Nie trzeba ich również specjalnie pilnować. Ich czyszczenie jest również szybsze i wygodne. Są one jednak droższe i oferują inny smak potraw niż klasyczne grille gazowe.

Grille elektryczne nadal są swoistą niszą głównie dlatego, że wymagają stałego podłączenia do prądu więc ich użycie w warunkach polowych (np. podczas wypadu na ryby) jest praktycznie niemożliwe. Z drugiej strony jednak są one lekkie, mobilne, łatwe w użytkowaniu, a ich czyszczenie zajmuje tylko chwilę.

Indywidualne Preferencje w Wyborze Grilla

Oczywiście wybór danego typu grilla powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi preferencjami. Każdy z wyżej wymienionych typów grilla ma zarówno liczne zalety jak i pewne wady, które musimy wziąć pod uwagę. Ponadto wybierając dany model grilla, musimy wziąć również pod uwagę jego parametry. W przypadku grilli węglowych i gazowych kierujmy się głównie wygodą użytkowania, mobilnością oraz konstrukcją. Decydując się na zakup grilla elektrycznego weź pod uwagę przede wszystkim jego moc, która powie ci  jak dużo czasu będziesz musiał poświęcić na pieczenie swoich ulubionych potraw.

Jeżeli interesuje cię zakup dobrej jakości grilla oraz akcesoriów do niego, to mamy dla ciebie ofertę, która z pewnością przypadnie ci do gustu. Nasze grille to produkty, które cechuje nie tylko wysoka jakość, ale również relatywnie niska cena. W dodatku w naszej ofercie znaleźć można również liczne akcesoria, które znacznie zwiększą komfort twojej pracy.

pixel