Darmowa dostawa od 499,00 zł

5 pomysłów na przechowywanie narzędzi ogrodowych

2023-05-18
5 pomysłów na przechowywanie narzędzi ogrodowych

Zadbany i piękny ogród to marzenie wielu z nas. Oczywiście aby to osiągnąć niezwykle istotna jest odpowiednia organizacja pracy oraz przechowywanie narzędzi ogrodowych w taki sposób aby nie były one porozrzucane gdzie popadnie i żeby nie zagracały podłogi w garażu.

Faktem jest również to, że jeżeli chcemy poprawnie wykonywać pracę w ogrodzie, to potrzebujemy do tego naprawdę sporej ilości narzędzi. Zaczynając od kosiarki, która pozwoli nam na skoszenie trawnika, przez nożyce i sekatory do przycinania krzewów, aż do szpadla czy grabi. Nasz ogród do prawidłowej pielęgnacji potrzebuje bardzo wielu narzędzie przez co wiele osób zachodzi w głowę jak przechowywać tyle sprzętu w sposób ergonomiczny i uporządkowany. Poniżej prezentujemy 5 pomysłów na przechowywanie narzędzi ogrodowych, dzięki którym zawsze zachowasz porządek.

Pomysł 1: Garaż i warsztat

Zasadniczo jeżeli mamy działkę, to zwykle nasze możliwości przechowywania narzędzi ogrodowych są dość mocno ograniczone. Sytuacja jednak zmienia się w momencie, kiedy posiadamy dom z garażem bądź warsztatem. To właśnie te miejsca możemy wykorzystać do przechowywania potrzebnych narzędzi ogrodowych. Własny garaż oraz warsztat pozwolą na uporządkowanie zarówno małych jak i dużych przyrządów. Z powodzeniem zmieścimy w nich np. kosiarkę czy grill gazowy. Pamiętajmy jednak o tym, że kiedy planujemy przechowywać narzędzia w garażu, to powinniśmy to zrobić w taki sposób, żeby nie zabrakło nam miejsca na akcesoria do samochodu.

Pomysł 2: Domek narzędziowy oraz zamknięta altana

Jednym z lepszych pomysłów będzie stworzenie na naszej działce specjalnego pomieszczenia na narzędzia ogrodowe. Domek narzędziowy do ogrodu lub zamknięta altana pozwoli nam nie tylko na przechowywanie narzędzi ogrodowych, ale również w pełni ochroni je przed zgubnym wpływem warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy niskie temperatury. Sama altanka czy domek narzędziowy na sprzęt nie musi być duży. Dlatego spokojnie zmieści się ona nawet na małej działce. Wiele firm oferuje sprzedaż specjalistycznie przygotowanych domków narzędziowych, które można dopasować pod przechowywanie konkretnych narzędzi. Ergonomia, czystość i porządek, to wszystko zapewni nam omawiane rozwiązanie.

Pomysł 3: Ściana kluczem do sukcesu

Decydując się na przechowywanie narzędzi w jakimkolwiek pomieszczeniu (niezależnie od tego czy mówimy o garażu, warsztacie, altance etc.), to powinniśmy zainwestować w specjalne wieszaki ścienne na narzędzia ogrodowe. Przedmioty, które usytuowane są na ścianie świetnie się prezentują i co ważniejsze pozwalają na zachowanie porządku w danym pomieszczeniu. Przedmioty zawieszone na ścianie zabierają naprawdę mało przestrzeni a w dodatku będziemy zawsze wiedzieć gdzie się znajdują. Koniec z nerwowym poszukiwaniem grabi czy klucza francuskiego.

Pomysł 4: Stojak na narzędzia niebezpieczne

Niestety, ale niektóre prace ogrodowe wymagają od nas skorzystania z narzędzi, które nie tylko są duże gabarytowo, ale mogą być również bardzo niebezpieczne. Jednak mało osób wie o tym, że nawet takie narzędzia można przechowywać w bezpieczny sposób. Wystarczy zainwestować w specjalny stojak na narzędzia, który pozwoli na ich zabezpieczenie w momencie, kiedy nie są one używane. Taki ochronny uchwyt pozwoli na osłonięcie części tnącej piły do drewna, dzięki temu nie dojdzie do sytuacji w której ktoś przez przypadek przetnie swoją rękę.

Pomysł 5: Szafki wolnostojące – idealne do przechowywania mniejszych narzędzi

Jeżeli chcemy jeszcze bardziej ułatwić sobie organizację narzędzi, to dobrym pomysłem będzie inwestycja w szafki wolnostojące, które możemy wstawić do altany czy garażu.  W takiej szafie schowamy mniejsze narzędzie czyli szczypce, wkrętarki, wiertarki, klucze francuskie, nożycesekatory itd. 

Wybierając sposób na przechowywanie narzędzi ogrodowych powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę bezpieczeństwo domowników oraz funkcjonalność danego rozwiązania. To które z nich warto wybrać zależy głównie od tego, jakimi narzędziami dysponujecie i ile ich macie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel