Darmowa dostawa od 499,00 zł

Odśnieżarki

( ilość produktów: 3 )

Odśnieżarki AL-KO

Zima kojarzy się z zastojem w pracach ogrodowych, jednocześnie nakłada na nas obowiązek odśnieżania. Jak zamienić ten obowiązek w przyjemność? Z odśnieżarkami firmy AL-KO praca będzie przebiegać sprawnie, a ścieżki i podjazdy będą bezpieczne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odśnieżarek tej niemieckiej marki w naszym sklepie.

Spalinowa, akumulatorowa, a może elektryczna — jaką odśnieżarkę wybrać?

Firma AL-KO oferuje trzy rodzaje zasilania:

  • spalinowy,
  • elektryczny,
  • akumulatorowy.

Odśnieżarki spalinowe będą doskonałe do pracy w trudnym i dużym terenie, np. na drogach dojazdowych. Silnik o potężnej mocy da sobie radę z największymi zaspami. Napęd elektryczny zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ jest to rozwiązanie ekologiczne. Podczas pracy nie są produkowane spaliny, poza tym urządzenie jest dość lekkie. Podobnie odśnieżarki akumulatorowe, które dodatkowo pozbawione są przewodu zasilającego, działają na baterię litowo-jonową. Będą więc bardziej skrętne i idealne do pracy przy krętych ścieżkach.

Czym różni się odśnieżarka jednostopniowa od wielostopniowej?

Podstawowa różnica pomiędzy odśnieżarkami jedno i wielostopniowymi to liczba wirników. W jednostopniowej znajduje się jeden wirnik i najczęściej występują one w napędzie elektrycznym. Dzięki niemu proces wzruszania i wyrzutu śniegu odbywa się jednocześnie. Takie odśnieżarki świetnie zastępują zwykłą łopatę do śniegu. Do większych i trudniejszych terenów polecamy odśnieżarki wielowirnikowe, w których wzruszanie śniegu i jego wyrzut to osobne procesy obsługiwane przez dwa oddzielne wirniki. Dodatkowa różnica to sposób napędu. W urządzeniach wielowirnikowych to przekładnia napędowa wprawia je w ruch, a w jednowirnikowych tę funkcję pełni wirnik, zagłębiając się w pokrywie śnieżnej.

Odśnieżarki AL-KO — niemiecka precyzja

Zaprojektowane przez niemieckich inżynierów odśnieżarki AL-KO dokładnie usuwają śnieg, pozostawiając powierzchnię czystą i bezpieczną. Komin wyrzutowy jest ruchomy, a śnieg może być wyrzucany nawet na 15 m. Dzięki temu masz kontrolę nad miejscem, w którym ma leżeć zebrany śnieg. Swój czas pracy skrócisz dzięki optymalnej szerokości odśnieżania od 46 do 76 cm. W zależności od modelu odśnieżarki wyposażone są w opony z agresywnymi bieżnikami lub gąsienice, zapewniając dobrą przyczepność. Możesz dopasować pracę pod swoje preferencje za pomocą sześciu biegów do przodu i dwóch do tyłu. Urządzenia z napędem spalinowym uruchomisz, ciągnąc za linkę rozrusznika, ale występują też modele z rozrusznikiem elektrycznym 230 V.

Odśnieżarki AL-KO — praca w każdych warunkach

Odśnieżarki AL-KO w zależności od modelu wyposażone są w dodatki ułatwiające i przyspieszające prace. Dzięki łatwo regulowanej rączce ze sprzętu mogą korzystać domownicy o niskim lub wysokim wzroście. Podgrzewana rączka powoduje, że wzrasta komfort korzystania z urządzenia, szczególnie jeśli powierzchnia do oczyszczenia jest duża. Wbudowany reflektor LED nie uzależnia Cię od pracy jedynie w ciągu dnia, będziesz mógł odśnieżać wczesnym rankiem albo wieczorem, jak tylko będzie Ci wygodniej.

pixel